A húsvét átrendezte a romániai húspiacot
Jelentősen nőtt a juh- és a kecskehústermelés
Az Országos Statisztikai Intézet (INS) legfrissebb jelentése szerint idén áprilisban jelentősen nőtt a juh-, a kecske- és a baromfihús-termelés Romániában a tavalyi év azonos időszakához képest. A vágóhidak megnövekedett forgalmát a húsvéti kereslet generálta, átmenetileg módosítva a hazai hústermelés szerkezetét. Ugyanakkor az adatokból az is kiderül, hogy a marhahús iránti kereslet némileg visszaesett.















.jpg)


































