Beszéljünk a genderről
Félni nincs mitől, érteni nem árt
Mifelénk is sokan használják a gender kifejezést úgy, mintha az valami új, bizonytalan érzéseket keltő, kívülről ránk erőltetett „valami” volna. Pedig a tudományos genderkutatás egy érdekes társadalomtudományi szakterület – és nem, egyáltalán nem tagadja a biológiai nemi adottságokat, és nem bántja a családokat sem. Szociológus szakembert, dr. Gergely Orsolya egyetemi docenst kértük fel, hogy kommentálja a jelenséget.











































