Továbbjutott a Fradi és a CFR is

Mind a román, mind a magyar bajnok továbbjutott a labdarúgó Bajnokok Ligája második selejtezőkörébe. Előzetesen úgy tűnt, hogy a Ferencvárosnak lesz nehezebb dolga, ám végül kettős győzelemmel ütötte ki a Ludogorecet, míg a Kolozsvári CFR a 93. percben szerzett találattal lépett tovább az Asztana kárára. [caption id="attachment_91836" align="aligncenter" width="580"] Omrani főszereplő lett[/caption] A Ferencváros 3–2-re nyert a bolgár Ludogorec vendégeként a szerdai visszavágón, így kettős győzelemmel jutott tovább a labdarúgó Bajnokok Ligája-selejtező első fordulójából. Zerhij Rebrov vezetőedző ígéretének megfelelően, a Ferencváros nem adta fel a támadások lehetőségét, s bár többet volt a labda a bolgároknál, az első negyedórában csak a magyaroknak volt helyzete. A ferencvárosi csapat már a második lehetőségét kihasználta, míg a túloldalon Marcelinho szabadrúgásból csak a kapufát találta el. A magyarok válasza újabb gól volt, így bő húsz perc után már háromgólosra növelték előnyüket. A Ludogorec láthatóan nem adta fel a küzdelmet, szépítését követően akár egyenlíthetett volna is. A folytatás újabb ferencvárosi góllal indult, amely jószerivel eldöntötte nemcsak a találkozót, hanem a párharcot is. Bár a bolgárok próbálkoztak rendületlenül, Dibusz nagyon jó formában védett, így a hazaiak Heister öngóljával csupán szépíteni tudtak a hátralévő időben. A Kolozsvári CFR azok után, hogy idegenben 1–0-s vereséget szenvedett a kazah bajnok Asztanától, hazai pályán sem kezdett jól: az 5. percben Murtazajev felavatta Arlauszkiszt. A 10. percben Omrani fejes góllal egyenlített, majd átvették a kezdeményezést, és a 26. percben Omrani lövése pattant meg Posztnyikov lábán gólt érően. A második félidőben hiába irányították a találkozót, a gólokra várni kellett. Omrani volt a főszereplő ezúttal is, aki a 74. percben egy pazar sarkas góllal újból betalált továbbjuttatva csapatát a következő körbe. Bajnokok Ligája 1. selejtezőkör, visszavágó: Lu­dogorec (bolgár) – Ferencváros 2–3 (1–2) /Terzijev (24.), Heister (69., öngól), illetve Haratin (17.), Skvarka (21.), Nguen (48.)/ – továbbjutott: a Ferencváros kettős győzelemmel, 5–3-as összesítéssel; Kolozsvári CFR – Asztana 3–1 (2–1) /Omrani (10., 26., 73.), illetve Murtazajev (4.)/ – továbbjutott a CFR 3–2-es összesítéssel. 2. selejtezőkör, odavágó: július 24., szerda: Ferencváros – Valetta (21), Kolozsvári CFR – Maccabi Tel-Aviv (21). HN-összeállítás