Segesvári és nagybányai győztes

A férfiak között Tams Viorel, a nőknél Popescu Laura Diana nyerte a 15. Tusnád Ásványvíz Székely Szupermaratont. A tegnapi utcai futóversenyre harmincöt váltó, négy női és huszonhárom férfi versenyző nevezett. [caption id="attachment_33778" align="aligncenter" width="1400"]Közel százötvenen neveztek a Csíkszeredai Városnapok keretében tartott utcai futóversenyre Fotók: László Róbert Közel százötvenen neveztek a Csíkszeredai Városnapok keretében tartott utcai futóversenyre Fotók: László Róbert[/caption] Egyéniben huszonheten, valamint harmincöt váltó nevezett a tegnap Csíkszereda – Tusnád – Csíkszereda távon rendezett 15. Tusnád Ásványvíz Székely Maratonra. A versenyzők a reggel 9 órai rajtnál már tudatában voltak, hogy a szaladásnak nem éppen kedvező időjárási körülmények között kell teljesítsék a 42,2 kilométeres távot, hiszen tartósan 25 Celsius-fok fölött volt a hőmérséklet, a nap pedig tűzően sütött. A váltók viadalában a Kolozsvári CSM férfi csapata haladt elöl, őket a Medgyesi ISK üldözte, az egyéni versenyben pedig a segesvári Tams Viorel vezetette végig a viadalt másfél-két perces előnnyel, az utolsó tíz kilométeren keményet hajrázva több mint ötperces előnnyel nyert a besztercei Bălan Nicolae előtt. A nőknél is a Kolozsvári CSM nyerte a váltók versenyét közel húszperces előnnyel a Sepsiszentgyörgyi Gáll Lajos Futókör csapata előtt. Egyéniben Popescu Laura Diana győzött félórás hátránnyal megelőzve a japán Hiroko Ogawát. 12_szekely_maraton_dijkioszto Eredmények Egyéni. Férfiak: 1. Tams Viorel (Segesvár), 2. Bălan Nicolae (Besz­terce), 3. Kovács Attila (Csík­szereda), …5. Péter Attila (Székelyudvarhely), 6. Hideg László Zalán (Gyergyószentmiklós), …8. Afilipoaie Marius (Csíkszereda), …11. Jánosi György (Gyer­gyószentmiklós), 12. Kovács Attila (Tusnádfürdő), …14. Vaszi Levente (Csíkpálfalva), 15. Ferencz Ká­roly, 16. Bilibók Sándor (mindketten Csíkszereda). Nők: 1. Popescu Laura Diana (Nagybánya), 2. Hiroko Ogawa (Japán), 3. Fazakas Bíborka Krisztina, 4. Simonfy Zsuzsánna. Férfi váltók: 1. Kolozsvári CSM, 2. Medgyesi ISK, 3. Run 4 Agro Bukarest, …9. VSK Csíkszereda II. (Máté Zsolt, Ráduly Csongor, Török Szilárd, Szász Botond), …11. Polár Csíkszereda (Kovács Attila, Csiszér Csongor Gábor, Kósa Szilárd Géza, Orbán József), 12. ASA Csíkszereda (Afilipoaie Marius, Ágoston László, Olar Nicolae, Păun Antonio), 13. Feel Good Team (Csala József, Gothárd József, Jere Levente, Márton Szabolcs), 14. Siculus Alpin Club (Karácsony Kinga, Ambrus Attila, Berszán Paul, Koncz István), 15. Godaco Gyergyószentmiklós (Huszár Árpád, Garai Levente, Benkes József, Pál Attila), 16. Judo Veterán Csíkszereda (Bilibók Sándor, Brînzilă Igor, Szőcs Ferencz, Csutka András), …19. Power Huni Gym (Tőke Szilárd, Dascălu Petrica, Katona Szabolcs, Bodó Roland), 20. SIC Szépvíz Karate Do (Fikó Zsófia, Orbán Tamás, Lukács Kinga, Szatmáry Domokos), 22. Ribizlik Csíkszereda (Nagy Lóránt, Iszlai Kinga, Mihály Tímea, Tamás Zoltán), 23. Gentiana SE (Kovács Attila, Benő Zoltán, Molnár János, Imre István), 24. Székely4es (Tánczos Barna, Korodi Attila, Ráduly Róbert Kálmán, Antal Árpád). A 14–18 évesek kategóriáját a nagybányai CS Electrosistem nyerte, a 14–20 évesek korcsoportjában a VSK Csíkszereda II. győzött. Az U180-as kategóriában a Polar nyert az ASA és a Székely­4es előtt, az O180-as kategóriában a Godaco diadalmaskodott a Gentiana SE előtt. Női váltók: 1. Kolozsvári CSM, 2. Gál Lajos Futókör Sepsiszentgyörgy, 3. CS Știința Electrosistem Nagybánya, 4. VSK Csíkszereda (Ráduly Annamária, Ene Melánia, Tófalvi Éva, Györfi Melinda), 5. Székely Párducok Csíkszereda (Bajkó Zsuzsanna, Török Eszter, Fülöp Ildikó, Tófalvi Orsolya), 6. Futanyu – Udvarhely (Szikszai Réka, Dósa Ibolya, Földesi Veronika, Köllő Edit Teréz), 7. Limonádé Csíkszereda (Rácz Zsuzsanna, Dajka Éva, Horváth Annamária, Vitos Éva), 9. AS Koka’s Csíkszereda (Bándi Orsolya, Mihály Blanka, dr. Korsos Viktória, Sükös Imola), 10. Cross Training Csíkszereda (Kalamár Zsófia, Bodor Ella, Márton Piroska, Lakatos Berényi Ágnes). Az U180-as kategóriát a Limonádé, az O180-as kategóriát a Futanyu nyerte. Kopacz Gyula