Robbantás a BL-meccs előtt

Két találkozó volt programálva a labdarúgó Bajnokok Ligája negyeddöntőjében a keddi napra, ám csak egy találkozót sikerült lejátszani. Torinóban a Barcelona megismételte a PSG elleni, idegenbeli formáját és sima vereségbe szaladt bele, míg a Borussia Dortmund – AS Monaco találkozót terrortámadás miatt elhalasztották. A támadásban egy dortmundi játékos megsérült, akit már megműtöttek. Megérdemelt és magabiztos 3–0-s győzelmet aratott Torinóban az olasz bajnok Juventus, a Barcelona felett a labdarúgó Bajnokok Ligája negyeddöntőjének első mérkőzésén. A Barca a PSG elleni nyolcaddöntőhöz hasonlóan szinte reménytelen helyzetbe került a visszavágó előtt, ám akkor sikerült fordítani. Ezúttal sokkal nehezebb dolguk lesz, hiszen a Juventus remek erőkből álló alakulat, akiknek a védelmét nagyon nehéz lesz feltörni. A nap másik találkozója a Bo­russia Dortmund – AS Monaco kellett volna legyen, ám robbanás történt kedd este a Dortmund labdarúgócsapatának busza közelében, ezért a vendég Monaco elleni Bajnokok Ligája-negyeddöntős mérkőzésüket tegnap kora estére halasztották. A sárga-feketék spanyol hátvédje, Marc Bartra sérült meg könnyebben, amikor üvegszilánkok vágták meg a karját. A játékost meg is kellett műteni. A beavatkozás sikeres volt, azt azonban nem tudni, hogy mennyi időt kell kihagynia a spanyol védőnek. Az már korábban köztudomású volt, hogy a rendőrség egy levelet is talált a helyszínen, ám annak tartalmát nem hozták nyilvánosságra. A Süddeutsche Zeitung, az NDR és a WDR, csakúgy mint a dpa német hírügynökség, tudni véli, hogy iszlamista szál van a háttérben. A Süddeutsche Zeitung arról ír, hogy a levél a következőképpen kezdődik: „Allah, a kegyelmes és könyörületes nevében...”. Bajnokok Ligája, negyeddöntő, odavágó: Juventus – Barcelona 3–0 (2–0) . Európa Liga A negyeddöntő mérkőzéseivel folytatódik a labdarúgó Európa Liga is. Ezen sorozatban, mind a négy találkozót ma rendezik. Íme a párosítás: Ajax – Schalke (22), Anderlecht – Manchester United (22), Celta Vigo – Genk (22), Lyon – Besiktas (22). HN-összeállítás