Motorsport

A spanyol Marc Már­quez nyerte az Ausztrál Nagydíjat a gyorsaságimotoros-világbajnokság királykategóriájában. A második helyet Jorge Lorenzo szerezte meg, aki csökkentette a hátrányát a pontversenyben vezető Valentino Rossival szemben. Márqueznek ez volt az ötvenedik futamgyőzelme. Márquez az utolsó körben vette el a első helyet, a verseny nagy részében vezető Lorenzótól. A dobogósok: MotoGP: 1. Marc Marquez (Honda), 2. Jorge Lorenzo (Yamaha), 3. Andrea Iannone (Ducati). A pontverseny: 1. Valentino Rossi (Yamaha) 296 pont, 2. Lorenzo 285 p., 3. Marquez 222 p. Moto3: 1. Miguel Oliveira (KTM), 2. Efren Vazquez (Honda), 3. Brad Binder (KTM). A pontverseny: 1. Danny Kent (Honda) 244 p., 2. Oliveira 204 p., 3. Enea Bastianini (Honda) 188 p. Moto2: 1. Alex Rins (Kalex), 2. Sam Lowes (Speed Up), 3. Lorenzo Baldassarri (Kalex). A pontverseny: 1. Johann Zarco (Kalex) 318 p., 2. Rins 214 p., 3. Esteve Rabat (Kalex) 206 p.