Közeledik a Fradi a Sportklubhoz

Három mérkőzést rendeztek kedden késő este a jégkorong Erste Ligában, amelyek egyikén sem született meglepetés. Ugyanakkor az előzetesen esélytelenebbeknek vélt alakulatok megnehezítették a favoritok dolgait. A Ferencváros viszont lőtávolba ért az első helyért vívott harcban. Nagy Gergő vezette sikerre a Fradit, a hajrában döntött a MAC-HKB Újbuda, Miskolcon nyert a DEAC – röviden így lehetne összefoglalni a jégkorong Erste Liga hétközi játéknapjának eseményeit. Kétszer is előnybe került a MAC HKB Újbuda a Titánok elleni mérkőzésen, de a fehérvári fiatalok rendre egyenlítettek. A hajrában Dansereau Keegan talált be, majd Schlekmann Márk üres kapus góllal állította be a 4–2-es végeredményt. Az előző héten a válogatottban is eredményes Sági Martin két góljával szereztek előnyt a debreceni hokisok Miskolcon, és ezt követően is tudta növelni előnyét a DEAC, de a DVTK hat perc alatt kiegyenlített. Ettől nem zuhant meg a vendégcsapat, mi több, még a szünet előtt két perc alatt újabb két gólt szereztek, és mivel a záró játékrészben gól nem született, a debreceniek örülhettek Miskolcon. Némi meglepetésre a Dunaújváros szerzett vezetést az 5. percben Pinczés Olivér révén a Ferencváros ellen, a csatár viszont nagyot hibázott: a gólja után örömében kidobta a lelátóra a hokiütőjét, amiért a szabályok értelmében végleges kiállítás jár, így a találat öröme az öltözőben ért véget Pinczés számára. Még az első harmadban egyenlített az FTC, Hajós Roland góljánál Somogyi Balázs adta a passzt, akinek ez volt pályafutása 400. pontja a ligában. A második harmadban a hazaiak kihagytak három emberelőnyt is, majd egy támadó harmadbeli korongelhozatalt követően Nagy Gergő talált be. A záróharmadban is jól tartotta magát a házigazda, sokszor veszélyeztette Arany Gergely kapuját, Nagy Gergő második találata után még szépítettek az Acélbikák, de a hajrában a Fradi bebiztosította győzelmét. A Ferencváros sikerével négy pontra közelítette meg az élen álló Csíkszeredai Sportklubot, ám két meccsel kevesebb tudott le a budapesti csapat. Döntő csak márciusban A koronavírus-járvány miatt 2022 januárja helyett márciusban rendezik meg a jégkorong Kontinentális-kupa négyes döntőjét – írja a Magyar Távirati Iroda. A második számú európai kupa szervezője, a nemzetközi szövetség (IIHF) kedden jelentette be, hogy a Covid-szigorítások miatt Aalborg nem tud az eredeti időpontban, 2022. január 7. és 9. között rendező lenni, és nézők sem mehetnének be a csarnokba. Ezért az IIHF úgy döntött, hogy a dániai város március 4. és 6. között lesz házigazda. A négyes döntőben a dán éllovas Aalborg Pirates mellett a kazah Szarjanka Karaganda, a fehérorosz HK Gomel és a lengyel Cracovia Krakkó érdekelt. A négy klubnak szerdáig van lehetősége jelezni, hogy számára megfelel-e az új időpont. Kanadaiak nélkül A koronavírus-járvány következményeitől tartva a kanadai jégkorong-válogatott nem vesz részt a híres, december 26. és 31. közötti Spengler-kupán, Davosban. A kanadai szövetség arra hivatkozik, hogy meg akarja őrizni a játékosok, az edzők és a személyzet egészségét, biztonságát az újra felfutóban lévő világjárványban. „Régóta hagyománya van a Spengler-kupás szereplésünknek, és csalódás, hogy idén nem tudunk részt venni a rangos eseményen. Meggyőződésünk azonban, hogy ez a helyes döntés a Kanadát képviselni hivatott játékosaink, edzőink és kisegítő személyzet egészségének és biztonságának megőrzése érdekében” – mondta Tom Renney, a kanadai szövetség elnöke. Az ügy hátterében az állhat, hogy ha a koronavírus-járvány új hulláma miatt az NHL-es sztárok mégsem indulnak a februári, pekingi olimpián, akkor döntő részben az Európában játszókra lehet alapozni az ötkarikás válogatottat, és ezért számukra csökkenteni kell a fertőződés rizikóját. Az 1923 óta rendezendő Spengler-kupa tavaly, ugyancsak a Covid miatt elmaradt, az utolsó lejátszott tornát éppen Kanada nyerte 2019-ben. A juharleveles csapat helyett a Slovan Bratislava lesz a beugró. A svájci Ambri-Piotta is lemondta az idei hatcsapatos kupát, helyére az SC Bern, SCL Tigers és az EHC Biel vegyes alakulata került. Erste Liga, eredmények Dunaújvárosi Acélbikák – Ferencváros-Telekom 2–4 (1–1, 0–1, 1–2) /Pinczés O. (15.), Ribcsik (49.), illetve Hajós (18.), Nagy G. (28., 42.), McFadden (58.)/. Miskolci DVTK Jegesmedvék – Debreceni EAC 3–5 (0–2, 3–3, 0–0) /Farkas M. (28.), Szabad (30.), Mihalik (34.), illetve Sági (8., 14.), Kulesov (24., 37.), Molnár (36.)/. MAC HKB Újbuda – Fehérvári Titánok 4–2 (1–0, 0–1, 3–1) /Tóth R. (6.), Tóth G. (48.), Dansereau (60.), Schlekmann (60.), illetve Ambrus G. (27.), Ambrus Cs. (53.)/.