Kikapott a Fradi

Hatalmas meglepetésre egygólos vereséget szenvedett a labdarúgó Európa Liga második körében a Ferencváros hazai pályán a Zeljeznicar ellen, így nehéz helyzetbe kerültek. A Debrecen jó eredményt ért el, akárcsak az Astra. A Botoşani helytállt Varsóban. Sorsoltak a következő körre. Nehéz ellenfeleket kaptak a csapatok. [dropcap]K[/dropcap]ét magyar és két román csapat mérettetett meg a labdarúgó Európa Liga második selejtezőkörében múlt csütörtökön. A magyarok közül a Debrecen a Skonto Rigával vette fel a versenyt és játszott 2–2-es döntetlent, ám amennyiben hátul jobban figyelnek, könnyedén meg lehetett volna a győzelem is. A visszavágó nem jelenthet problémát. A Ferencváros hatalmas elánnal kezdte a bosnyák Zeljeznicar elleni meccset, ám Geráék mindent kihagytak, sorra puskázták el az ordító helyzeteket. A bosnyákok a hajrában büntettek. Ennek tükrében parázs visszavágó ígérkezik. A Fradi fel kell kösse a gatyáját Szarajevóban, de nem lehetetlen a továbbjutás. A román csapatok közül a FC Botoșani alárendelt szerepet játszott a Varsói Legiával szemben, de csupán 1–0-s vereséget szenvedtek. Az Astra Giurgiu a 24. percben szerzett góllal 1–0-ra nyert Skóciában az Invernesse ellen és nyugodtan várhatják a visszavágót. A harmadik körre megtartották a sorsolást. Itt már érdekelt lesz a Marosvásárhelyi ASA is. Továbbjutás esetén minden csapat kőkemény ellenfelet kap majd. Európa Liga 2. forduló, odavágó: Skonto Riga – Debrecen 2–2 (1–1) /Karasausks (27., 47.), illetve Tisza (9.), Castillion (72.)/; Ferencváros – Zeljeznicar 0–1 (0–0) /Beganovics (90.)/; Invernesse – Astra Giurgiu 0–1 (0–1) /Budescu (24.)/; Varsói Legia – FC Botoșani 1–0 (0–0) /Duda (77.)/. A visszavágókat csütörtökön rendezik. A 3. forduló párosítása: Zeljeznicar/Ferencváros – Standard Liege (belga), Debrecen/Skonto Riga – KR Reykjavík (izlandi)/Rosenborg (norvég), Kukesi (albán)/Mladost Podgorica (montenegrói) – Botoșani/Varsói Legia, West Ham United (angol)/Birkirkara (máltai) – Astra/Invernes Caledonian, Marosvásárhelyi ASA – Saint-Étienne (francia). Bajnokok Ligája Akárcsak az Európa Ligában, a Bajnokok Ligájában is kisorsolták a harmadik forduló párosításait. A magyar bajnok Videoton amennyiben továbbjut a következő körbe, akkor a BATE Boriszov – Dundalk páros győztesével találkozik. A székesfehérváriak idegenben 1–0-ra nyertek a walesi TNS ellen. A BATE – Dundalk meccsen a fehéroroszok nyertek 1–0-ra. A román bajnok Steaua 2–0-ra nyert a Trencsén ellen idegenben. Amennyiben hazai környezetben is pozitív eredményt ér el, akkor a harmadik fordulóban a Partizan Belgrád – Dila Gori párharc győztesével játszik. Az odavágón Belgrádban 1–0-ra nyertek a szerbek. Bajnoki ág, 3. forduló párosítása: The New Saints (walesi)/Vieoton (0–1) – BATE Boriszov (fehérorosz)/Dundalk (ír) (2–1), FK Szarajevó (bosnyák)/Lech Poznan (lengyel) (0–2) – FC Basel (svájci), Ludogorec (bolgár)/Milsami Orhei (moldovai) (0–1) – Skënderbeu (albán)/Crusaders (északír) (4–1), FK Ventspils (lett)/HJK (finn) (1–3) – Maribor (szlovén)/FK Asztana (kazah) (1–0), Trencsén (szlovák)/Bukaresti Steaua (0–2) – Partizan Belgrád (szerb)/Dila Gori (grúz) (1–0), Celtic (skót)/Stjarnan (izlandi) (2–0) – Qarabag (azeri)/Rudar Pljevlja (montenegrói) (0–0), Midtjylland (dán)/Lincoln Red Imps (gibraltári) (1–0) – APOEL (ciprusi)/Vardar (macedón) (0–0), Hibernians (máltai)/Maccabi Tel-Aviv (izraeli) (2–1) – Viktoria Plzen (cseh), Dinamo Zágráb (horvát)/Fola Esch (luxemburgi) (1–1) – Molde (norvég)/Pjunik Jereván (örmény) (5–0), Salzburg (osztrák) – Malmö (svéd)/Zalgiris (litván) (0–0). Nem bajnoki ág, 1. forduló: Young Boys (svájci) – Monaco (francia), CSZKA Moszkva (orosz) – Sparta Prága (cseh), Rapid Wien (osztrák) – Ajax (holland), Fenerbahce (török) – Sahtar Donyeck (ukrán), Panathinaikosz (görög) – FC Bruges (belga).