Hirdetés

Túl sós volt a víz, nem merítették a drónt

Máthé-Háromszéki Eszter
Becsült olvasási idő: 2 perc
Túl sós volt a víz, nem merítették a drónt
Fotó: Hargita Megye Tanácsának Hegyi és Barlangimentő Szolgálata

A parajdi sóbánya és Sóhegy kutató és megfigyelő munkáinak a segítésére sietett szombaton Hargita Megye Tanácsának Hegyi- és Barlangimentő Szolgálata vízi drónnal. Mint közleményükben írták, végül a készülék biztonsága érdekében a magas sótartalom miatt nem merítették vízbe.

Túl sós volt a víz, nem merítették a drónt
Viszont friss légi felvételeket készítettek, amelyek megmutatják a behorpadásokat és víznyelőket, a Sóhegy magasabb pontjait is beleértve.

Túl sós volt a víz, nem merítették a drónt
Egyébként harminc nappal meghosszabbították a bányakatasztrófa miatti vészhelyzetet Parajdon – közölte a Hargita megyei prefektúra szombaton. Az Agerpres által idézett közlemény szerint erről a válság kezelésébe bevont intézmények képviselői döntöttek a péntek esti tanácskozásukon, amelyen részt vett Tánczos Barna pénzügyminiszter, Bogdan Ivan gazdasági miniszter és Raed Arafat belügyi államtitkár is.

Túl sós volt a víz, nem merítették a drónt
A prefektúra közölte, hogy a Korond-patak medrének elterelésével megbízott cég elkezdte a munkálatok előkészítését, és péntek délután megérkezett a helyszínre a víz ideiglenes elvezetéséhez rendelt második csőszállítmány.
A közlemény szerint a prioritások között szerepel egy elemzés arról, hogy melyek a bánya fölötti területek biztonságos részei. A Korond-patak elterelésének kitűzött határideje július elseje. Emellett sürgős feladat annak a területnek a kijelölése, ahol víztározót alakítanak ki a bányából kiszivattyúzott sós víz számára.
A kormányhivatal tájékoztatása szerint a veszélyeztetett terület környékén élők kilakoltatása legkevesebb további húsz napig érvényben marad, és az egy héttel ezelőtt felépített védőgátat sem bontják el.
A térség megközelítését továbbra is csendőrök és rendőrök korlátozzák.



Hirdetés


Hirdetés
Hirdetés

Kövessen a Facebookon!