Hirdetés

Ennyi időt kellene a gyerekeknek naponta a szabadban tölteniük a háziorvos szerint

A rendszeres mozgás és a szabad levegőn töltött idő mérhetetlenül fon­tos a gyermekek fejlő­dé­­sében. De ha mégis a mér­hetőségről be­szélünk: sok szülő­ben felmerül, hogy na­­ponta mennyi időt tölt­sön a szabadban óvo­dás-, kisiskoláskorú gyermeke.

Pál Bíborka
Ennyi időt kellene a gyerekeknek naponta a szabadban tölteniük a háziorvos szerint
Képünk illusztráció Fotó: László F. Csaba

Egészséges életünk el­en­­­­­­­ge­dhetetlen fel­té­­­te­le, hogy már kicsi kor­ban hoz­zászokjanak a gyer­­­­mekek a rend­szeres, na­pi szintű moz­gás­hoz. A leg­­előnyösebb pedig az, ha ez szabad levegőn történik – java­solják az egészségügyi és sport­szakemberek. 


Cikkünk a hirdetés után folytatódik!

Hirdetés

Dr. Baróti Barna karcfalvi családorvos szerint naponta legkevesebb két-három órát legyenek a gyermekek szabad levegőn – általánosságban pe­dig fontos, hogy minél több időt játsszanak kint. Az óvodáskorú gyermekek esetében ez fő­ként a játszótéren töltött sza­bad játékot, biciklizést, lab­dá­zást jelenti, hiszen a kötött mozgásos feladatok végzése csak fokozatosan szoktatható meg.  A 4–5 éves gyermekek ugyan­­­­­­akkor már elkezdhetnek is­­mer­­kedni a különböző sport­­­ágakkal: Ábrahám Előd, a SMAFTA Sporttanácsadói iro­­da ve­zetője szerint Csík­sze­re­­­dá­ban nagyon széles kí­­ná­latból vá­laszthatnak a kicsik. A 4 éves korosztály szá­mára már mű­kö­dik szer­vezett óra a ver­seny­táncok és a klasszikus ba­lett területén, to­vábbá úszás-, valamint gör­­­deszkázás-ok­ta­tás. Az 5 éve­­sek ezek mellett már jelent­kezhetnek lab­da­rúgásra, küz­­dő­­sportokra, jég­korong­ra, sí­­­­zés­re, gyors­kor­csolyára és sak­kra is.



Hirdetés


Hirdetés
Hirdetés

Kövessen a Facebookon!