Hirdetés

Fejlődés és támogatás kapcsolódása

A Bölöni Farkas Sándor Szakkollégiumot 20 éve alapította néhány lelkes agráros, könyvelő és akkor még vidékfejlesztés szakos hallgató azzal a céllal, hogy gyakorlatiasabb képzésben részesítse az oda jelentkező diákokat. Szőcs Apolka társelnököt kérdez­tem a szakkollégium jelenlegi tevékenységeiről.

Baló Noémi-Kinga

– Hogyan határoznád meg a szakkollégiumot?

– A Bölöni Farkas Sándor (BFS) Szakkollégiumot egy szóval úgy jellemezném: közösség. Ez pontosan kifejezi azt, hogy nem csupán egy hely, ahol a diákok tanulnak vagy versenyeken vesznek részt, hanem egy valódi, támogató közeg, ahol az emberek együtt, egymást segítve fejlődnek. Az egymásnak való segítségnyújtás, közös programok, csapatépítő események, képzések és versenyek mind arra utalnak, hogy ez a szakkollégium az egyéni célok mellett a közösségi értékeket is középpontba helyezi. Egy igazi közösségben mindenki támogatást, inspirációt és lehetőségeket talál ahhoz, hogy önmaga legjobb verziójává váljon. A sokszínűség itt különleges kapcsolódási pontokat hoz létre, amelyek még közelebb hozzák egymáshoz a tagokat. Egy ilyen közegben könnyebb megtalálni a saját helyünket, hiszen a különböző érdeklődési körök és készségek révén kiegészíthetjük egymást. A BFS Szakkoli tehát nemcsak egy öntevékeny csoport, hanem egy olyan közösség, ahol a fejlődés és a támogatás összekapcsolódik, ezáltal erősítve a diákokat egyénileg és csapatként is.


Cikkünk a hirdetés után folytatódik!

Hirdetés

– Milyen események kapcsolódnak a szakkolihoz?
– Igyekszünk olyan gazdasági eseményeket szervezni, amelyek támogatják a tagok fejlődését, és kapcsolódnak az érdeklődési körükhöz. Közgazdaságtan iránt érdeklődőknek rendszeresen szervezünk gazdasági előadásokat, ahol tapasztalt szakemberektől tanulhatunk, betekintést nyerve a legfrissebb piaci és gazdasági trendekbe. Például novemberben két képzésünk is lesz: pályázatírás, amelyen gyakorlati példákon keresztül tanuljuk meg, hogyan kell lebonyolítani egy pályázatot, valamint egy HR-képzésünk, amelyen állásinterjúra készítenek fel majd minket. Több diákunk csapatversenyeken vesz részt, főleg gazdasági tematikákban. Olyan gazdasági versenyeken is részt vett már a szakkoli, mint az Országos Pénzügyi Esettanulmány Verseny vagy a Pécsi Menedzsment Esettanulmányi Verseny. Egyik legkiemelkedőbb eseményünk a nemzetközi Sapientia Esettanulmány Verseny, amelyet a Szakkollégium szervezett. 
Ezek mellett fontosnak tartjuk a közösségépítést is: csapatépítő táborokat, játékesteket és összerázó esteket szervezünk, ahol a tagok kötetlenebb környezetben ismerkedhetnek meg egymással. Ezt a szakmai és személyes fejlődést mentorprogramunk is támogatja, ahol a tapasztaltabb tagok segítik az újonnan csatlakozókat, hogy könnyebben vegyék az akadályokat a tanulmányaik során. 

Fejlődés és támogatás kapcsolódása

– Jelenleg hány tagja van a BFS Szakkollégiumnak? Hogyan lehet valaki tag?

– Szakkollégiumunknak jelenleg 18 tagja van. Minden évben új tagokat toborzunk, hogy friss lendületet és új perspektívát hozzunk a közösségbe. A toborzást közösen végzik tanárok és diákok: az oktatók ismerik és támogatják a szakkollégium tevékenységét, így órákon gyakran bemutatják és ajánlják a diákoknak. Emellett a jelenlegi tagok is részt vesznek a toborzásban: órákat látogatunk, ahol személyesen mesélünk a szakkollégium kínálta lehetőségekről és különféle reklámanyagokkal – szórólapokkal, plakátokkal – hívjuk fel az érdeklődők figyelmét. A jelentkezési folyamat idén kétlépcsős volt: először a diá­kok regisztráltak, majd egy személyes beszélgetés következett, ahol közelebbről is megismerhették a szakkollégium értékeit és a közösség is képet kapott a jelöltek motivációjáról és elképzeléseiről.

– Milyen terveitek vannak az elkövetkezendő időszakra?

– A következő fél-egy évben a célunk, hogy az eddig kialakított tevékenységeket folytassuk, valamint új programokkal bővítsük a tagok és az egyetemisták számára kínált lehetőségeket. A workshopok és csapatépítő programok szervezését továbbra is prioritásként kezeljük. Emellett idén új eseményeket szeretnénk bevezetni: egyetemi szintű előadásokat tervezünk, amelyek nyitottak lesznek a publikum számára. Továbbá célunk, hogy megszervezzünk egy online konferenciát a saját tagjaink és a partner szakkollégiumok számára. A kapcsolatépítés jegyében idén lehetőségünk nyílt meglátogatni egyik partner szakkollégiumunkat, és terveink között szerepel, hogy ezt a kezdeményezést hagyománnyá alakítsuk, az lehetőséget teremtene arra, hogy tagjaink évről évre személyesen is találkozhassanak más szakkollégiumok hallgatóival.
 



Hirdetés


Hirdetés
Hirdetés

Kövessen a Facebookon!