Hirdetés

Vadászlovaglás és huszárbál Gyergyószárhegyen

Második alkalommal tartanak vadászlovaglást és huszárbált Gyergyószárhegyen. Az esemény egy különleges lehetőséget kínált a lovas hagyományok felelevenítésére, bemutatására és a közösségi kapcsolatok erősítésére. A rendezvényen tiszteletét tette Soltész Miklós, a magyar Miniszterelnökség egyházi és nemzetiségi kapcsolatokért felelős államtitkára is.

Hadnagy Éva
Becsült olvasási idő: 2 perc
Vadászlovaglás és huszárbál Gyergyószárhegyen
Lovas hagyományok, szórakoztató programok Fotó: Hegyi Zsuzsánna

A gyergyószárhegyi Lázár-kastély adott otthont a második Székelyföldi Vadászlovaglás és Huszárbálnak szombaton. A résztvevők között nem csupán a gyergyói lovasok voltak jelen, hanem az anyaországból is érkeztek hagyományőrzők.Harcz Richárd, a Földváry Károly Hagyományőrző Huszáregyesület közhuszára elmondta: az esemény célja a lovas hagyományok bemutatása, a közösségi összetartozás erősítése volt, és külön figyelmet szenteltek annak, hogy a farsangi mulatozásokra időzített rendezvény szórakoztató programként is szolgáljon. A rendezvény megálmodója, Ferencz Annamária három évvel ezelőtt találkozott a Magyar Huszár és Katonai Hagyományőrző Szövetség képviselőivel, kiknek segítségével a lovas kultúra történelmének felelevenítése céljából a huszárbál főúri vadászattal egészült ki.

Vadászlovaglás és huszárbál Gyergyószárhegyen
Fotó: Hegyi Zsuzsánna

Értékteremtés a célunk – emelte ki Ézsiás Vencel, a Magyar Huszár és Katonai Hagyományőrző Szövetség kommunikációs alelnöke, aki hangsúlyozta, hogy a hagyományőrzők feladata, hogy újra fénybe állítsák azokat az értékeket, amelyeket a társadalom már nem ismer vagy elfelejtett.

Örömmel jöttünk  Gyergyóba, hiszen az egyik legrégebbi csapatunk a Földváry Károly Hagyományőrző Huszáregyesület és az, hogy újraalapozta ennek a csapatnak a működését, az számunkra is különleges érték

– tette hozzá.

Vadászlovaglás és huszárbál Gyergyószárhegyen
Fotó: Hegyi Zsuzsánna

A vadászlovaglás klasszikus szabályai szerint élő vadra, fektetett nyomra vagy rókalovasra vadásztak. Ezúttal utóbbit választották a bemutató során. A tavalyi verseny győztes lovasa nyakába rókabőrt akasztottak, akit a többieknek kellett utolérniük. Az üldözés eredményeként, akinek sikerült letépnie a rókabőrt, nyertesként megtarthatja azt a győzelem zálogául. A versenyt a tatárdombi emlékmű közelében zárták, és valamennyi résztvevőnek vadásztöretet adtak át. Elhangzott, hogy a régi időkben a vadászlovaglás társadalmi kohéziós szerepet töltött be, hiszen erősítette a lovasok közötti kapcsolatot, valamint jó alkalom volt arra, hogy a lovak képességeit is felmérhessék. A programot este huszárbál zárja, mely nem csupán egy mulatság, hanem lehetőség arra, hogy az emberek közösen ünnepeljék a magyar lovas hagyományokat és erősítsék az azt továbbörökítők közösségét. 



Hirdetés


Hirdetés
Hirdetés

Kövessen a Facebookon!