A népszerű svédmasszázs
Egy jó masszázs sok problémára gyógyír lehet. Nyugtat vagy felpezsdít, igénytől függően. Hogy melyik a legkedveltebb masszázsfajta vidékünkön, és hogy milyennek kell lennie egy igazán jó masszázsnak, arról szakembert kérdeztünk.
Talán nincs is jobb érzés annál, mint amikor egy fárasztó nap után masszázzsal kényeztetjük elfáradt testünket. A pörgősebb nyári hónapokban valamivel kevesebben tartanak igényt rá, ám az ősz beköszöntével ismét megnő a kereslet a frissítő, élénkítő vagy akár kényeztető kezelések iránt.
A relaxáló masszázs célja, hogy élvezője kicsit kiszakadjon a napi rutinból és magára összpontosítson. Miklós Ildikó szakoktató, aki akkreditált masszőrképzéseket szervez, elmondta: képzéseik során tanulóik a hagyományos svédmasszázs és a reflexológia rejtelmeit sajátíthatják el. Hozzátette, vidékünkön általában a klasszikus svédmasszázst részesítik előnyben a vendégek, amely az egész testet igénybe veszi, átmozgatja.
Ellazít és felpezsdíti a testet
Egy jó masszázsnak számos jótékony hatása van, éppen ezért fontos, hogy azt szakszerűen végezzék.
– Egy masszőrnek elengedhetetlen a test anatómiai ismerete, ismernie kell a csontozatot, az izomzatot, és tudnia kell, hogy hol milyen irányú masszázs alkalmazható
– ismertette.
Elmondta továbbá azt is, hogy a svédmasszázs során általában gyúró, hosszanti nyomó, mély és körkörös, valamint a passzív ízületi mozgásokat célzó kezelési technikákat alkalmazzák, de a kezelés megkezdése előtt jelezhetik a vendégek, hogy a könnyű, közepes vagy határozott mozdulatokat várják el a masszőrtől.
Miklós Ildikó szerint a svédmasszázs az egyik leggyakrabban alkalmazott kezelés, amit egyes területeken klasszikus masszázsként emlegetnek. A technika célja a relaxáció támogatása az izmok feszültségének megszüntetésével.
– A mozdulatsorok során az izmok ellazítása a cél, de az idegvégződések serkentése, a véráramlás és a nyirokelvezetés fokozása is
– tette hozzá.
Fő célja a feszültségoldás
A svédmasszázs gyengédebb a mozgásszervi problémák, sportsérülések csillapítására alkalmazott mélyszöveti kezelésnél, azaz gyógymasszázsnál, és leginkább azoknak ajánlott, akik a pihenést és a feszültség enyhítését összhangban szeretnék megvalósítani.
– Számos jótékony hatással bír a masszázs, vérbőséget kelt, elősegíti az elhalt hámréteg leválását, fájdalomcsillapító és stresszoldó hatása van, mindezek mellett pedig nyugtatja az idegrendszert, elősegíti a jó közérzet kialakulását
– részletezte a szakember.
A svédmasszázs tökéletesen alkalmas azoknak az izmoknak a fellazítására is, amelyek a hétköznapi tevékenységek hatására megfeszülnek, letapadnak vagy meghúzódnak. A relaxáció élményét olajok és aromaolajok alkalmazásával lehet még kellemesebbé tenni, ugyanis ezek bőrbe masszírozva és belélegezve is jótékonyan hatnak a szervezetre.
– Elsősorban a bőr simulékonyságához járulnak hozzá, ezenkívül pedig minden olajnak megvan a maga jótékony hatása, és azt alkalmazzák, amire épp akkor szüksége van a vendégnek
– mondta Miklós Ildikó.
Az oldott, feszültségmentes környezet és állapot megteremtése érdekében számos masszőr használ lágy zenei aláfestést is.