Előnyben a Sportklub

Fegyelmezett játékának köszönhetően a Csíkszeredai Sportklub jégkorongcsapata megtartotta pályaelőnyét a román bajnokság döntőjében, és ismét előnyre tett szert a Brassói Corona ellen az első csíki meccset követően. Gyergyó­szent­mik­lóson viszont elmaradt a bravúr, és a címvédő galaciak bezsebelték a bronzérmet. [caption id="attachment_46506" align="aligncenter" width="1000"] Remek felfogásban hokiztak a Sportklub játékosai Fotó: László F. Csaba[/caption] A harmadik mérkőzéssel folytatódott a román jégkorongbajnokság döntője, de ezúttal Csíkszeredában csapott össze a házigazda Sportklub és a Brassói Corona. A Cenk alattiaktól megszerzett pályaelőnyt a Sportklub nem akarta kiengedni a kezéből. A második harmad döntött Leo Gudas, a Csíkszeredai Sportklub jégkorongcsapatának trénere a mérkőzés felvezetőjében felhívta a figyelmet arra, hogy fegyelmezett játék szükséges a Brassó legyőzéséhez. És ez az instrukció eljutott a csíki fiúkig is, amely döntő tényező volt. Mindkét alakulat idegesen kezdett, érezhető volt a tét, amely a játékosok vállára nehezedett. Valamennyivel a Sportklub volt aktívabb, de inkább kivárásra játszottak a felek. Az első gól így a semmiből jött. Bíró Gergő kihasználva a kék-fehérek figyelmetlenségét, fonákkal emelt Onodi kapujába. A sárga-kékek öröme nem tartott sokáig, miután Gecse kékvonalas lövése kivágódott épp Péter Róbert elé, aki az üres kapuba továbbította a pakkot. A csíkiak erőre kaptak, és előbb Szolarjov, majd Molnár Zs. mehetett egyedül Tőkével szemben, de kimaradt a lehetőség. A harmad végére emberhátrányból szépíthetett volna a Brassó, de Bors szólót rontott. A második húsz percre remekül állt bele a Sportklub, és rendre veszélyt tudott okozni a hibát hibára halmozó brassóiak kapuja előtt. A 28. percben Szolarjov második ziccerét nem hibázta már el, majd alig másfél perc múlva Salló kékvonalas lövésébe tette bele ütőjét nagyon okosan Bíró T., becsapva Tőkét. A vendégek trénere, Martin Lacroix azonnal időt kért. Némiképp rendezte sorait a vendégcsapat, és a 36. percben Mihály Árpád szögből egy ütemtelen lövést engedett el, amire Onodi nem volt felkészülve, és a pakk a lábai között átcsorgott. A kék-fehérek nem hagyták ennyiben a dolgot, és a soron következő emberelőny során Kana hatalmas gólt ragasztott Tőke kapujába. Felrobbant a csarnok. Kétgólos csíki vezetéssel indult az utolsó húsz perc, amely során a Sportklub a biztos védekezésre összpontosított és igyekezett kontrákat vezetni. A brassóiak viszont sehogy sem tudtak ritmust találni: Moldovánék mesterien ölték az időt és a játékot is. Egy-egy kékvonalas lövés ugyan veszélyt jelentett Onodira, de azokat magabiztosan fogta. Másfél perccel a vége előtt a vendégek kockáztattak, de nemhogy megfordítani nem tudták az állást, de szépíteni sem sikerült. Összesítésben a Sportklub átvette a vezetést, és jó morállal várhatja a ma esti meccset, amelyre Leo Gudas szavait tolmácsolva mindent el kell felejteni. Öt perc alatt elvérzett a Progym Gyergyószentmiklóson a bronz­csata harmadik felvonását rendezték, ahol a házigazda Progym az életéért küzdött a Galaci Du­năreával szemben. Farkas Csaba tanítványai húsz perc után vezettek is, ám ami a második harmad elején történt, az valami hihetetlen. A Galac 5 perc és 17 másodperc alatt hat (!!!) alkalommal köszönt be a Progymnak, eldöntve a meccs sorsát. Innen esély sem volt a fordításra. A bronzérmet így a Galaci Dunărea szerezte meg söpréssel, miután összesítésben 3–0-ra nyerte a párharcot. [box type="shadow" ]Román bajnokság, döntő 3. mérkőzés: Csíkszeredai Sportklub – Brassói Corona 4–2 (1–1, 3–1, 0–0) /Péter (11.), Szolarjov (28.), Bíró T. (29.), Kana (38.), illetve Bíró G. (8.), Mihály Á. (36.)/. A négy nyert meccsig tartó párharc állása: 2–1 a Sportklub javára. Román bajnokság, kisdöntő 3. mérkőzés: Gyergyószentmiklósi Progym – Galaci Dunărea 3–8 (1–0, 1–6, 1–2) /Csergő (2.), Barabás (27.), Basilidesz T. (59.), illetve Szőcs (22.), Georgescu (22.), Buschbacher (24., 55.), Munteanu (24.), Koljada (25.), Durkech (26.), Rusnak (54.)/. A három nyert meccsig tartó párharc végeredmény: 3–0 a Galac javára.[/box]