Pontokat szereztek nyitásként

Letudta a jégkorong Erste Ligában az első meccsét a Csíkszeredai Sportklub, illetve a Gyergyói Hoki Klub is. A Sportklub szétlövések után nyert, míg a GYHK hosszabbítás után szenvedett vereséget a Ferencváros-Telekommal szemben. Ma és holnap viszont egymásra fenik a fogukat. [caption id="attachment_76893" align="aligncenter" width="1000"] Becze mesterhármassal mutatkozott be Fotók: László F. Csaba[/caption] Pikáns összecsapással nyitotta meg az idényt a Csíkszeredai Sportklub és a Gyergyói HK a jégkorong Erste Ligában, hiszen a nyáron igencsak megcombosodott Ferencvárost látták vendégül. Csíkszeredában a jó tempó és helyenként élvezetes hoki mellett sok hibát vétettek a csapatok védekezésben, így nem csoda, hogy potyogtak a gólok. A Sportklub kétszer, míg a Ferencváros négyszer vezetett a mérkőzés során, hogy a 60 perc végül 6–6-os döntetlennel záruljon. A „hirtelen halál” nem hozott döntést, bár Panov üres kapus helyzetet rontott, így jöhettek a szétlövések. Ebben a műfajban a Sportklub lett a győztes Belov parádés góljának köszönhetően, így két pontot kapott a sikeréért. A Ferencváros egynapi pihenő után tegnap este Gyergyó- szentmiklóson a Gyergyói Hoki Klub vendége volt, és amint arra lehetett számítani, élvezetes, pörgős meccs lett ez is. A mérkőzés során a GYHK kétszer is vezetett, ám a vendégek mindannyiszor egyenlíteni tudtak, és ezen találkozót is hosszabbításba vitték. Itt viszont Nagy Gergő alig másfél perc alatt eldöntötte a meccset a zöld-fehérek javára. Érdekesség, hogy a Fradi mind a négy eddigi meccse hosszabbításba torkollott. Ma és holnap székely rangadót rendeznek, hiszen a GYHK a Sportklubot fogadja 18.30 órai kezdettel mindkét nap. Erste Liga Péntek: Csíkszeredai Sportklub – Ferencváros-Telekom 7–6 (2–2, 2–2, 2–2, 0–0, 1–0) – sz. u. /Taratuhin (2.), Valchar (12.), Becze (26., 47., 60.), Részegh T. (30.), Belov (65. – GWS), illetve Fitzgerald L. (5.), Tóth A. (15., 41.), Walls (22.), Karmeniemi (29.), Switzer (54.)/; Debreceni DEAC – Fehérvári Titánok 6–2 (1–0, 3–1, 2–1) /Izacky (19.), Novotny (21.), Erdei (22.), Berta (25.), Silló (55.), Turcotte (60.), illetve Nagy A. (35.), Mihály Á. (53.)/; Vienna Capitals II. – Brassói Corona 1–7 (0–2, 1–1, 0–4) /Rejn (25.), illetve Tendler (11., 36., 52.), Lidhammar (18., 41.), Zsók (48.), Boriszenko (53.)/; Újpest – HK Budapest 8–0 (4–0, 1–0, 3–0) /Szalma (8.), Benk (11.), Sikorcin (11.), Nemes (13.), Stefishen (25.), Hebar (42., 42.), Iberer (49.)/; Dunaújvárosi Acélbikák – Vasas-Schiller 8–2 (2–0, 5–0, 1–2) /Turtiainen (5.), Szabó (8.), Jabornik (29., 38.), Iossafov (34.), Léránt (34.), Lencsés (39.), Azari (42.), illetve Bödök (52.), Czakó (59.)/. Vasárnap: Gyergyói Hoki Klub – Ferencváros-Telekom 2–3 (0–0, 2–1, 0–1, 0–1) – h. u. /Jezsov (29.), Pesztunov (35.), illetve Walls (32.), Switzer (42.), Nagy G. (62.)/; Fehérvári Titánok – Brassói Corona 3–8 (1–6, 1–1, 1–1) /Balogh (16.), Lewis (34.), Kiss P. (47.), illetve Tendler (7., 12., 19.), Mihály Á. (11., 11., 29.), Lidhammar (16., 53.)/; HK Budapest – Debreceni DEAC 3–5 (1–1, 1–4, 1–0) /Egyed (1.), Szappanos (24.), Szűcs (55.), illetve Izacky (6.), Molnár (27.), Kulesov (30., 38.), Berta (37.)/; Vasas-Schiller – Vienna Capitals II. 3–4 (1–1, 1–0, 1–2, 0–1) /Oroszi (11.), Pápa (29., 57.), illetve Artner (1.), Schlögl (58.), Maxa (58.), Hiltunen (61.)/. Az Újpest – Dunaújváros mérkőzés tegnap este lapzárta után ért véget. A mai műsor: Gyergyói Hoki Klub – Csíkszeredai Sportklub (18.30), HK Budapest – Vasas (19.40), Dunaújváros – Brassó (21). Román bajnokság Péntek: Bukaresti Steaua – Gyergyói Hoki Klub 3–7 (0–2, 0–3, 3–2) /Zeltakov (46.), Antal A. (56.), Grigori (58.), illetve Pesztunov (1., 39.), Elekes (19.), Góga (35.), Daradics (40.), Vorobjev (51.), Lázár (58.)/. A további műsor: kedd: Gyergyói HK – Csíkszeredai Sportklub (18.30).