Pont nélkül távoztak Tordáról

Habár közel állt a Székely­udvar­helyi KC a pontszerzéshez, nem sikerült a csapatnak ezúttal sem legyőznie a Tordai Potaissát. A 19. fordulót követően az ötödik helyre csúszott vissza az udvarhelyi gárda. [caption id="attachment_44505" align="aligncenter" width="1000"] Az utolsó percben dőlt el a játék sorsa[/caption] Ugyan közel állt a pontszerzéshez a Székelyudvarhelyi KC a hazai férfikézilabda országos bajnokság tizenkilencedik fordulójában, Vlad Caba csapata pont nélkül távozott tegnap este Tordáról. A Potaissa elleni találkozón az udvarhelyiek végig rohantak az ellenfél után az eredményt tekintve, egyetlen percet sem vezettek, a végjáték viszont jól sikerült, ám a tordaiak az utolsó támadásukat gólra váltották és bezsebelték a pontokat. Az SZKC a Jokanovics – Onye­jekwe, Komogorov, Peric, Szász, Ghita, Mihalcea felállítással kezdett, és noha az első támadást gólra váltották, pár másodperccel a tordaiak kiegyenlítettek, zsinórban négy gólt szerezve négy és fél perc után már hárommal vezettek. A 11. percben az SZKC egy gólra csökkentette ugyan a hátrányát, de öt perccel később már újra néggyel vezetett a Potaissa. Az udvarhelyiek számára újabb remek három perc következett, és megint egyre csökkent hátrányuk, de erre öt újabb tordai találat érkezett, míg az SZKC csak egy gólt tudott dobni. Az első félidő hajrájában az SZKC négyre faragta hátrányát, így 15–11-es állásnál mentek pihenni a csapatok. A második félidő elején állandósulni látszott a három-négy gólos hazai vezetés, ám a 35. percben újra egyre faragta hátrányát az SZKC, de a következő másfél percben újra csak a Potaissa játékosai dobtak gólokat, így a 40. percre néggyel vezettek a hazaiak. Az utolsó tíz percben viszont fej fej mellett haladtak a csapatok, az SZKC folyamatosan faragta hátrányát, majd az utolsó előtti percben Baranau kiegyenlített. Az utolsó percben a tordaiak utolsó támadásukat gólra váltották, az udvarhelyieknek viszont maradt még egy lehetőségük, ám Tálas dobása a kapufán csattant, a kipattanó labdába ugyan Onyejekwe belecsap, ám ezt védte a hazaiak kapusa, így 29–28-ra a Potaissa nyerte a meccset. Az udvarhelyiek mind a támadásban, mind a védekezésben rengeteg hibát vétettek, viszont amikor jól összpontosított a csapat, akkor sikerült tartani a lépést a tordaiakkal. Eredmények Férfikézilabda, Bölények Ligája, 19. forduló: Tordai Potaissa – Székelyudvarhelyi KC 29–28 (15–11). Az udvarhelyi góldobók: Komogorov 6, Mihalcea 4, Szász 4, Ghita 3, Onyejekve 3, Kuzmanoszki 2, Tálas 2, Peric 2, Markez, Baranau. További eredmények: Bukaresti Steaua – Temesvári Poli 15–20, CSM Szatmárnémeti – CSM Bukarest 24–28, HC Vaslui – CSM Suceava 20–21. A Dunărea Călărași – Kostancai HC Dobrogea Sud és a CSM Focșani – CSM Fogaras találkozókat ma játsszák. A Bukaresti Dinamo szabadnapos volt. A pontvadászatot a Dinamo vezeti 46 ponttal (17 mérkőzés) a 40 pontos Potaissa (18) és a 37 pontos Dobrogea Sud (16) előtt, negyedik 36 ponttal a CSM Bukarest (18), míg az SZKC 17 mérkőzésen 35 pontot gyűjtött, és az ötödik. Kopacz Gyula