Ötödik lett a Team Novák

Vasárnap este ért véget a Magyarország Kerékpáros Körversenye, amelyen a Team Novák mellett a román válogatott tagjai is részt vettek. A csíkszeredai kontinentális gárda a csapatversenyt az ötödik helyen zárta, míg egyéniben az ukrán Olekszander Prevar a hetedik lett. A csíki csapatnak volt egy szakaszgyőzelme is. [caption id="attachment_75596" align="aligncenter" width="1000"] Andrij Bratascsuk szakaszt nyert a magyar körversenyen Fotó: Halmágyi Zsolt[/caption] Tizenkilenc csapat vett részt Magyarország Kerékpáros Körversenyén, Romániát két csapat, a válogatott és a Team Novák képviselte. A rangos eseményen a csíkszeredai kontinentális csapat az előkelő ötödik helyen zárt, ami a részt vevő gárdák listáját tekintve kimagaslónak tekinthető. Ráadásul a Team Novák egy szakaszgyőzelmet is bezsebelt Andrij Bratascsuk révén. A nemzetközi szakszövetség versenynaptárában 2.1-es kategóriájú viadalon tizenkilenc csapat vett részt: az olasz Sangemini, Dimension Data for Qhubeka és az Androni Giocattoli-Sidermec, az osztrák My Bike Stevens és a Team Vorarlberg, a magyar Kőbánya és Pannon Cycling Team, a luxemburgi Team Differdange-Losch, a cseh Pardus-Tufo Prostejov, az amerikai Team Novo Nordisk, a szlovén Ljubljana Gusto Xaurum, a szlovák Dukla Besztercebánya, a német Bike Aid, a lengyel CCC Sprandi Polkowice, a spanyol, Polartec-Kometa, a csíkszeredai Team Novák, valamint a román, a szerb és a magyar válogatott. A mezőny összesen 863,5 kilométert tekert hat nap alatt. Augusztus 14-én Siófokon tartották az egyéni időfutamot, amelyet a svájci Patrick Schelling (Team Vorarlberg) nyert meg. A Team Novák csapatból Nicolae Tanovitchii a 9., Olekszander Prevar a 20., Novák Károly Eduárd a 113., Jegor Dementjev a 116., Andrij Bratascsuk a 121., Balázsi Lóránt a 126., László Pétyer a 128. helyen zárt, míg a román válogatottból Crista Daniel a 47., Marius Petrache a 64., Denis Marian Vulcan a 73., Vlad Dobre a 102., Horváth Roland a 108., Valentin Plesea pedig a 127. helyen zárt. Augusztus 15-én a Balatonalmádi és Keszthely közötti 154 km-es távon az olasz Belletti Manuel (Androni Giocattoli) győzött, Prevar a 18., Tanovitchii a 31., Crista a 36., Bratascsuk a 42., Petrache a 48., Dementjev a 62., Vulcan a 66., Dobre a 74., László a 106., Plesea a 112., Novák a 125. helyen zárt. Csütörtökön a Velence és Székesfehérvár közötti 190 km-es távon az olasz Matteo Moschetti (Polartec) győ­zött, Petrache a 39., Dobre a 42., Vulcan a 46., Prevar a 49., Dementjev a 52., Crista a 70., Tanovitchii a 74., Bratascsuk a 85., László a 104., Plesea a 109. helyen zárt. Pénteken a Cegléd és Hajdúszoboszló közötti 206 km-es távon egy hosszú, 150 km-es szökést követően remekül dolgozott a Team Novák és ennek is köszönhető, hogy a csapat ukrán légiósa, Andrij Bratascsuk megnyerte a szakaszt, Prevar a 24., Crista a 43., Dobre a 44., Dementjev a 45., Tanovitchii a 46., Vulcan a 64., Petrache a 92., László a 95., Plesea pedig a 107. helyen zárt. Szombaton a Karcag és Miskolc közötti 182 km-es távon a német Holler Nikodemus (Bike Aid) diadalmaskodott, Prevar a 6., Tanovitchii a 8., Vulcan a 36., Bratascsuk a 41., Dobre az 52., Dementjev a 73., László a 75., Petrache a 111., Crista pedig a 112. lett. Vasárnap Kazincbarcikáról indult és 128 km megtétele után ugyanoda tért vissza a mezőny, az utolsó szakaszt is Holler nyerte, Prevar a 10., Dobre 26., Tanovitchii a 37., Vulcan 41., Dementjev a 76., László a 101., Crista pedig a 102. helyen zárt. A csíki csapatból Bratascsuk elesett, így ő kénytelen volt feladni a viadalt. A viadalt Belletti nyerte a lengyel Kamil Malecki (CCC) és az olasz Paolo Toto (Sangermini) előtt, Prevar a 7., Tanovitchii a 14., Vulcan a 40., Dobre az 54., Dementjev a 60., Crista a 81., László pedig a 84. helyen zárta a magyar körversenyt, amelyen 105 sportoló ért célba. A hegymenők között Tanovitchii a negyedik helyen zárt, míg a Team Novák a csapatversenyben az ötödik helyet szerezte meg. HN-összeállítás