Négy-, majd ötgólos vereség

Nem sikerült megszorongatnia soron következő ellenfeleit a HSC Csíkszereda jégkorongcsapatának a MOL Ligában. A csíki csapat előbb pénteken Debrecenben, majd szombaton Miskolcon kapitulált, az új játékosok érkezése ellenére. Hétfőn az Újpest elleni találkozóval zárják a második idegenbeli kiszállást. [caption id="attachment_13077" align="aligncenter" width="900"]14_dhk_dvtk_hsc_ban-oliver Kilenc gólt kapott a hétvégén a HSC Csíkszereda a MOL Ligában. Ma javíthatnak[/caption] Második idegenbeli portyáján tartózkodik a HSC Csíkszereda jégkorongcsapata a MOL Ligában. Az első alkalommal ellentétben, ezúttal nem termett sok babér. Debrecenben és Miskolcon is sima vereség. Lettek a fedélzeten A keretet a Sportklub vezetősége pénteken és szombaton egy-egy új lett játékossal töltötte fel, akik Miskolcon szóhoz is jutottak. Előbb a 23 esztendős Kirils Tambijevs csatlakozott a csapathoz, aki négy szezont húzott le az MHL-ben, de pályára lépett a VHL-ben, illetve a kazah bajnokságban is. Szombaton pedig Kalvis Ozols érkezett. A megtermett 21 éves hátvéd 2013-ig hazája csapataiban jutott szóhoz, majd légióskodott. Többek közt megfordult az Egyesült Államokban, ahol az El Paso Rhinos juniorcsapatban is játszott. Itt csapattársa volt a debreceni hálóőr Vay Ádámnak, illetve a MAC Budapestet erősítő Nagy Krisztiánnak. A sportolókat Budapestről a HSC Csíkszereda idegenbeli szurkolói vitték el a helyszínre. A Sportklub vezetősége ezúton is köszönetét fejezi ki Ilyés Lászlónak és csapatának a segítségért. Fölösleges kiállítások Az első mérkőzésen Debrecenben már a hetedik percben hátrányba került a csapat: Kaszkov avatta fel Peksát. A folytatásban hiába lőtt többet kapura a kék-fehér együttes, nem sikerült egyenlíteni. A második húsz percben több kiállítást is megítéltek a csíkiak ellen, amelyeket nem sikerült kivédekezni, így 40 perc után háromgólos volt a hátrány. Az utolsó harmadra pedig nem sikerült megújulni, és Dancsfalvi találata megpecsételte a HSC sorsát, amely Vay Ádámnak nem tudott gólt lőni. A HSC 52 percnyi büntetőt szedett össze, amelyből Kyle Heffernan egymaga 36, míg testvére, Shane 8 percet tudhat a magáénak. Speciális játékból nulla Szombaton Miskolcon egy még nehezebb összecsapás várt a fiúkra. Itt a kilencedik percben jött az első hazai gól, amelyet ezúttal a Peksát váltó Ruczuj kapta. A második harmadban végleg elúszott a meccs. Két alkalommal emberhátrányban, míg egy alkalommal emberelőnyben kapott gólt a csapat. Az utolsó felvonásra bár megszületett két szépítő találat, erre a címvédő hárommal válaszolt, amelyből kettő ismételten fórban történt. A csíkszeredai 5–2-es vereség alkalmával három, míg szombaton négy alkalommal volt eredményes a Miskolc emberelőnyben, sőt utóbbi alkalommal emberhátrányban is betalált. A két mérkőzés alapján is látszik, hogy a HSC speciális játéka egyáltalán nem működik. Folytatás ma Újpesten 19 órától. [box type="shadow" ]Eredmények Péntek: Debreceni HK – HSC Csíkszereda 4–0 (1–0, 2–0, 1–0) /Kaszkov (7., 39.), Kunajev (35.), Dancsfalvi (52.)/; Dunaújvárosi Acélbikák – Ferencvárosi TC 3–2 (1–0, 2–1, 0–1) /Busbacher (18., 36.), Peterdi (34.), illetve Hietamaki (36.), Manninen (55.)/; Fehérvár AV19 – Brassói Corona 4–3 (3–2, 0–1, 1–0) /Bodó (4.), Orban (7.), Holmberg (18.), Shupe (48.), illetve Molnár Zs. (8.), Bíró G. (9.), Virág (24.)/; MAC Budapest – DVTK Jegesmedvék 0–2 (0–0, 0–1, 0–1) /Miskolczi (39.), Gőz (57.)/. Szombat: DVTK Jegesmedvék – HSC Csíkszereda 7–2 (1–0, 3–0, 3–2) /Láda (9., 45.), Galanisz (22.), Tóth A. (31.), Dudas (35.), Sagert (55.), Somogyi (59.), illetve S. Heffernan (50.), Berljov (59.)/; Ferencvárosi TC – Brassói Corona 2–3 (1–0, 1–2, 0–1) /Valecko (19.), Jensen (35.), illetve Bíró O. (28.), Imecs (37.), Mihály Á. (50.)/. 1. DVTK Jegesmedvék Miskolc 9 7 1 1 0 41:21 24 2. Debreceni HK 8 5 2 1 0 29:16 20 3. MAC Budapest 9 6 0 1 2 33:21 19 4. Fehérvár AV19 9 4 1 1 3 33:29 15 5. Ferencvárosi TC 9 3 0 2 4 26:30 11 6. Brassói Corona 6 2 1 0 3 18:23 8 7. Újpesti TE 8 1 2 0 5 16:24 7 8. Dunaújvárosi Acélbikák 7 1 1 0 5 14:23 5 9. HSC Csíkszereda 9 0 0 2 7 20:43 2 A mai műsor: Újpesti TE – HSC Csíkszereda (19), Dunaújvárosi Acélbikák – Brassói Corona (19), Debreceni HK – DVTK Jegesmedvék (19).[/box] HN-összeállítás