Jól szerepel Kanadában Novák Károly Eduárd: Kétszeres érmes a csíki kerékpáros

Érmekért utazott Kanadába No­vák Károly Eduárd, a para­sportolók pályakerékpáros világbajnokságán jól kezdett a csíki sportoló: harmadik lett az egyéni időfutamban és a második helyen zárt az üldözőversenyben. Tegnap este lapzártánk után ért véget a scratch-futam. Bronz- és ezüstérmet szerzett a kanadai pályakerékpáros vébén Novák Károly Eduárd Remekül sikerült a para­sportolók pályakerékpáros világbajnokságának első három versenynapja Novák Károly Eduárd számára. A csíki sportoló célként érmek megszerzését tűzte ki még a világbajnoki felkészülésének kezdetén, ebből kettőt a Kanadában zajló verseny első két napján már megszerzett. A Miltonban csütörtökön kezdődött parasportolók pályakerékpáros világbajnokságán az MC4-es kategóriában négy versenyszámban hajtott az érmekért a csíkszeredai sportoló. Elsőként az egy kilométeres egyéni időfutamban állt rajthoz Novák Károly Eduárd, a táv negyedénél még a nyolcadik volt, féltávnál két helyet tudott javítani, 750 méternél még az ötödik helyen állt, ám az utolsó kétszázötven méter jól sikerült a csíki sportolónak és végül a harmadik helyen zárt. A világbajnoki címet a brit Jody Cundy szerezte meg a szlovák Metelka Jozef és Novák előtt. A 200 méteres sprintversenyen nagyon szoros volt a a viadal, amelyet az amerikai Justin Widhalm nyert meg, Novák Károly Eduárd pedig a hetedik helyen zárt úgy, hogy mindössze fél másodperc volt a különbség közte és a harmadik helyen záró spanyol Oscar Higuera Rodriguez között. Szombaton a négy kilométeres üldözőverseny selejtezőjében is remekelt a csíki sportoló, az első kilométert negyedikként, a második és harmadik kilométert harmadikként zárta, a táv utolsó negyedében nagyot hajrázott és másodikként jutott a döntőbe. A fináléban Metelka Jozef volt a csíki sportoló ellenfele, de egyikük sem teljesítette a távot: Novák nem hajtotta ki magát, hiszen számára a scratch-próba is fontos, és az összetettben is a pontszerzés, így a szlovák végül megnyerte a viadalt, Novák a második helyen zárt, míg a kisdöntőt az ír Ronan Grimes húzta be. Három versenyszám után összetettben – omnium – Metelka vezetett 118 ponttal, Novák 104 ponttal pedig a második helyen állt, előnye a harmadikkal szemben mindössze két egység volt. A világbajnokság tegnap késő este a szakág egyik leglátványosabb versenyével, a 15 kilométeres scratch-csel ért véget, amelyen a csíki sportoló is rajthoz állt.