Egyszerűsített pályázati lehetőség
Ismét pályázatot írt ki Hargita Megye Tanácsa Vidékfejlesztési Egyesülete a Hargita megyében működő gazdaegyesületek, szakmai érdekképviseletek számára. A gyümölcs- és zöldségfeldolgozó, valamint a juh- és szarvasmarha-tenyésztő egyesületek eszközbeszerzésre és rendezvényszervezésre igényelhetik a támogatást.
Hargita Megye Tanácsának Vidékfejlesztési Egyesülete meghirdette azokat a pályázatait, amelyekre a Hargita megyei gazdaegyesületek és szakmai érdekképviseletek nyújthatják be dossziéikat. Három pályázati kiírással összesen 120 ezer lejnyi vissza nem térítendő támogatást kínálnak az állattenyésztő, zöldség- és gyümölcstermesztő, illetve mezőgazdasági szakmai egyesületeknek. A Hargita megyei állattenyésztő – juh-, kecske-, szarvasmarha- stb. – egyesületek 80 ezer lejre, a gyümölcs- és zöldségfeldolgozó egyesületek 20 ezer lejre, a szakmai egyesületek pedig szintén 20 ezer lejre pályázhatnak.
– Célunk a Hargita megyei gazdaságok megerősítése, támogatása. Bátorítjuk a gazdákat, hogy szövetkezetekbe, egyesületekbe tömörüljenek. Láthattuk a Tatros Mezőgazdasági Szövetkezet, illetve a Szépvízi Csengő Tejfeldolgozó sikerét, több mint háromszáz gazdának biztosítanak megélhetési forrást. Ugyanígy kell működniük a kisvágóhidaknak, zöldségfeldolgozóknak. Partnerei kívánunk lenni minden helyi termelőnek és állattenyésztőnek. Az eddigi eredmények magukért beszélnek, a megyében az elmúlt két évben megduplázódott a bió minősítést igénylők száma, 360-ról 700-ra nőtt. Az idei pályázati kiírásokkal támogatni akarjuk fiatal gazdáinkat is, lehetőséget nyújtva számukra az itthon maradásra, munkájuk nagymértékben segíti a megye gazdasági fellendülését és a munkahelyek teremtését
– mondta el Borboly Csaba, Hargita Megye Tanácsának elnöke.
Beruházásokra, eszközbeszerzésekre, szakmai utakra és rendezvényköltségekre lehet pályázni a költségek maximum 49 százalékát lefedő vissza nem térítendő támogatásra. A Hargita megyei állattenyésztő- (juh-, kecske-, szarvasmarha- stb.) egyesületek például tejbegyűjtő központok felszerelésére, hűtőtankok, tejminőség-ellenőrző készülékek, az adminisztrációt segítő számítógépek, nyomtatók, tejkvótaprogramok vásárlására igényelhetik a vidékfejlesztési egyesület támogatását, de számíthatnak a 49 százalékos vissza nem térítendő anyagi segítségre azok is, akik szállítóeszközök, legelőtisztító gépek, állatmérlegek, kezelőkalodák, borjaztatók, juhnyíró gépek vagy akár fajtiszta állatok beszerzésére pályáznak. A zöldség- és gyümölcstermelők vagy -feldolgozók esetében lehet pályázni konyhák felszerelésére, kukták, gyümölcsprések, magozógépek, inox kagylók, inox asztalok vásárlására, címkék, befőttesüvegek, csomagolóanyagok beszerzésére, de támogatott a zöldségtermesztéshez szükséges öntözőberendezések, eszközök vásárlása is.
─ Minden évben meghirdetjük ezt a pályázati programot. Fontosnak tartjuk ezeket a pályázási lehetőségeket, és maga az adminisztrációs rész sokkal egyszerűbb, mint sok más rendszer, így könnyebben tudjuk segíteni a helyi gazdálkodók, termelők mindennapi munkáját
─ mondta el lapunknak László Csongor, Hargita Megye Tanácsa Vidékfejlesztési Egyesületének igazgatója.
További információ, a pályázási űrlap és a pályázási útmutató igényelhető e-mailben a karikascsilla@hargitamegye.ro címen, valamint letölthető a www.hargitamegye.ro honlapról is. A pályázat leadási határideje 2023. szeptember 29., 12 óra. A pályázat egy példányban, lezárt borítékban, Hargita Megye Tanácsa 244B irodájában (Csíkszereda, Szabadság tér 5. szám) nyújtható be. A hiányos és határidő után beérkezett pályázatokat nem bírálják el.