Tizenegy bajnoki érem
Kis létszámban ugyan, de jelen voltak a Hargita megyei veterán atléták a hétvégén Bukarestben tartott fedett pályás országos bajnokságon. A versenyen 142 férfi és 45 női sportoló vett részt, a hatfős megyebeli küldöttség tizenegy érmet szerzett a fővárosi viadalon, hárman pedig bajnokként tértek haza.
A fővárosi Lia Manoliu Sportkomplexum atlétikaterme adott otthont szombaton és vasárnap a veterán atléták fedett pályás országos bajnokságának, amelyen hat Hargita megyei sportoló is részt vett. A szervezők közlése szerint a koronavírus-világjárvány előtti időszakhoz képest jóval kevesebben, de az elmúlt két évhez viszonyítva többen vettek részt a bukaresti viadalon. A megyebeli sportolók tizenegy érmet szereztek, amelyből négy arany.
– Tanulni lehet sok idős korosztálybeli versenyzőtől, akik a kor és az ízületi kopás okozta fájdalmakat félretéve edzenek évről évre és vesznek részt több országos bajnokságon – nyilatkozta Nagy Elemér. A VSK Székelyudvarhely sportolója a 200 méter sprinten lett országos bajnok korosztályában 28,77 másodperces idővel.
– Nagyon fáradtnak éreztem magam a szombati 1500 méteres síkfutás után, rá két órára 400 méteren sikerült – mondhatni életem egyik legnagyobb hajrájában – elcsípni az ezüstérmet, ahol 8 századmásodperccel sikerült a harmadik helyezettet megelőzzem – mondta lapunknak Nagy Elemér. Hozzátette: a 400 méter sprint sokat kivett belőle. – Éreztem is másnap a 200 méter előtti futam bemelegítésénél, hogy itt nem fogom tudni azt hozni, amire képes vagyok. A bemelegítésen sok múlik, ráadásul, ha az ember fáradt vagy nem érzi magát jó formában, akkor még nagyobb szerepe van ennek. Így közel másfél órát melegítettem a versenyszám előtt – mondta a székelyudvarhelyi sportoló.
– A rajtgépből való kiugrásom elég jól sikerül, viszont az utolsó kanyarban éreztem igazán a fáradtságot és azt, hogy ez az a műfaj, ahol még századmásodpercekre sincs lazsálás, és nyomtam tovább megállás nélkül. Tudni kell, hogy a teremversenyek a nagyon éles kanyarokról, a zárt tér miatti kevesebb lehetőségről is ismeretesek, ezért is számolnak külön országos és világcsúcsokat a szabadtéri versenyektől eltérően. Tovább készülök versenyekre, amelyeket a szakszövetség szervez április, május és augusztus folyamán: hegyifutó, utcai futó, cross és szabadtéri 400 méteres országos bajnokságokra – mondta Nagy Elemér, aki a 45 évesek korcsoportjában nyerte meg a 200 méteres sprintet, második lett 400 méteren, míg 1500 méteren az ötödik helyen zárt.
Két számban indult, és mindkettőn bajnok lett a Gyergyótekerőpataki Visszafolyó SE sportolója, Molnár János, aki a 70 évesek korcsoportjában a 800 méteres síkfutásban és súlylökésben végzett az első helyen.
Érmekkel tértek haza a csíkszeredaiak is a fővárosi versenyről. A nők 45 éves korcsoportjában évek óta legyőzhetetlen a 3000 méteres gyaloglásban Făcăoaru Mioara, a Kárpátok SK sportolója idén is megnyerte e szám bajnoki címét, míg a 3 kilométeres szaladásban a harmadik helyen zárt. Csapattársa, Ștefănescu Flavius a 400 méteres sprintben a második helyen végzett.
A Csíkszeredai Gentiana SE két sportolója négy érmet szerzett a fedett pályás országos bajnokságon. Imre István a 65 évesek korcsoportjában a 800 méteres síkfutáson másodikként ért célba, míg a 400 méteres sprinttávot és az 1500 méteres síkfutást a harmadik helyen zárta. Csapattársa, Benő Zoltán a 70 évesek között az 5 kilométeres gyaloglást másodikként zárta, míg a 400 méteres sprinten a negyedik lett.
Vlaicu Lajos