Esélyt sem adott a Sportklub

A létfontosságú Galaci Dunãrea elleni páros mérkőzés első felvonását a vártnál könnyebben húzta be a Csíkszeredai Sportklub jégkorongcsapata. A kék-fehérek az első perctől az utolsóig kézben tartották a mérkőzés irányítását. Ezt jól bizonyítja, hogy a meccs felénél mínusz egyre jött fel a román bajnoki címvédő, ám egy ritmusváltás után eldőlt a mérkőzés. Folytatás pénteken. [caption id="attachment_39840" align="aligncenter" width="1400"]Rengeteg lövést zúdított a Sportklub Popa kapujára Fotó: László Róbert Rengeteg lövést zúdított a Sportklub Popa kapujára Fotó: László Róbert[/caption] MOL Liga és egyben ro­mán bajnoki jégkorongmérkőzést rendeztek Csíkszeredában csütörtök este, ahol a házigazda Csíkszeredai Sportklub a román bajnoki címvédő Galaci Dunăreát fogadta. A csíki csapatnak életbevágó volt ez az összecsapás, hiszen hátránya folyamatosan nőtt a MOL Ligában az utolsó rájátszást érő helyhez viszonyítva. E drámai helyzetben viszont már nem tudott a Sportklub segítségére lenni Lanceleve, illetve Vorontszov, akiktől megvált a kék-fehérek vezetősége a napokban. A meccs hatalmas hazai fölényben kezdődött, de a gól csak nem akart összejönni, és amikor sikerült Popát becsapni, akkor a kék-fehérek segítségére igyekezett a galaci védelem. A vendégek korongot veszítettek a saját harmadukban, így Valchar és Molnár Zsombor együtt fordultak kapura. Utóbbi volt a gólszerző. A második harmad gólfesztivált hozott. Előbb Vlachar lőtte ki a vinklit, majd a meccs felénél először kerültek előnybe a vendégek, amelyet ki is használtak. Alig pár másodperc múlva viszont Bíró Tamás visszaállította a kétgólos különbséget, majd Szolarjev ugrott meg emberhátrányban és mattolta Popát. Hamar jött viszont a galaci válasz, hiszen az emberelőnyt végül gólra váltották. A Sportklub tovább hajtott a gólokért, amelyet végül Molnár Zsombor jegyzett az utolsó percben. Az utolsó felvonásra egy picit visszafogták magukat a felek, de még így is több alkalommal növelhette volna előnyét a hazai csapat, amely viszont már nem jött össze. A két csapat pénteken 18 órától újból összeméri erejét. Egy esetleges csíki siker további reményt adhat arra, hogy ez a szezon még nem lefutott, ami a MOL Ligát illeti. Ennek fényében nagyon fontos lesz az újabb meccs. Hétvégén Csíkkarcfalván is fontos mérkőzést játszanak a román bajnoki rájátszást illetően, ahol a Gyergyószentmiklósi Progym igyekszik begyűjteni a maximális pontokat a Bukaresti Steaua ellen. Eredmény, MOL Liga és román bajnoki Csíkszeredai Sportklub – Galaci Dunărea 5–2 (1–0, 4–2, 0–0) Gól: Molnár Zs. (13., 40.), Valchar (23.), Bíró T. (30.), Szolarjev (34.), illetve Flinta (30.), Hildebrand (34.). 1. Brassói Corona 15 13 1 0 1 145–30 41 2. Csíkszeredai Sportklub 14 9 1 0 4 55–41 29 3. Gyergyószentmiklósi Porgym 16 7 0 2 7 94–68 23 4. Galaci Dunãrea 15 7 1 0 7 89–76 23 5. Bukaresti Steaua 16 5 0 1 10 89–73 16 6. Sportul Studenţesc 12 0 0 0 12 21–205 0 Román bajnoki, hétvégi műsor: péntek: Csíkszeredai Sportklub – Galaci Dunărea (18), Bukaresti Steaua – Gyergyószentmiklósi Progym (18.30, Csíkkarcfalva); szombat: Bukaresti Steaua – Gyergyószentmiklósi Progym (18.30, Csíkkarcfalva). 1. MAC Budapest 18 13 1 2 2 80–35 43 2. DVTK Jegesmedvék 18 13 2 0 3 69–29 43 3. UTE 18 11 1 1 5 64–48 36 4. Brassói Corona 21 9 4 0 8 69–58 35 5. Dunaújvárosi Acélbikák 18 9 1 2 6 68–52 31 6. Ferencvárosi TC 18 8 0 4 6 57–68 28 7. Fehérvári Titánok 19 4 5 4 6 53–66 26 8. Debreceni HK 17 7 1 1 8 61–52 24 9. Galaci Dunãrea 20 4 4 1 11 59–85 21 10.Csíkszeredai Sportklub 20 4 0 2 14 52–95 14 11. HK Belgrád 19 2 0 2 15 48–92 8 A hétvégi műsor: péntek: Csíkszeredai Sportklub – Galaci Dunărea (18); HK Belgrád – Debreceni HK (19), DVTK Jegesmedvék – MAC Budapest (19.30), Fehérvári Titánok – UTE (19.30), Ferencvárosi TC – Dunaújvárosi Acélbikák (20); vasárnap: Belgrádi HK – Fehérvári Titánok (19), Debreceni HK – Ferencvárosi TC (19.30), MAC Budapest – UTE (20). Darvas Attila