Döntetlennel zártak a románok

Döntetlennel ért véget tegnap este a franciaországi labdarúgó Európa-bajnokság csoportkörének második fordulójában a Románia – Svájc találkozó. Iordãnescu csapata továbbra sem tudott akcióból gólt szerezni, Stancu újra büntetőlövésből volt eredményes. Tegnap délután a szlovákok Oroszország legyőzésével kisebb meglepetést okoztak. [caption id="attachment_30910" align="aligncenter" width="1000"]Stancu eddig az egyetlen duplázó focis az idei Eb-n. Csak büntetőből volt eredményes Stancu eddig az egyetlen duplázó focis az idei Eb-n. Csak büntetőből volt eredményes[/caption] A svájciaknak jó, a románoknak csak vasárnap dől el, hogy mennyire volt kitűnő eredmény a két csapat tegnapi döntetlenje. A franciaországi labdarúgó Európa-bajnokság csoportkör második fordulójának első meccsén az A csoportban hiába vezettek a románok, a második félidőben a svájciak egyenlíteni tudtak, ám azt bátran kijelenthetjük, egyik csapat sem érdemelt ennél jobb eredményt. A meccset a svájciak kezdték veszélyesebben, első helyzetüket a 7., a másodikat a 17. percben Seferovic hagyta ki. A kihagyott helyzeteket szinte azonnal meg is bosszulták a románok, a 18. percben Chipciu tört be a tizenhatoson belülre, akit a svájci csapatkapitány, Lichtsteiner a mezénél fogva rántott vissza, a já­tékvezető pedig habozás nélkül a büntetőpontra mutatott, a 11-est Stancu magabiztosan értékesítette. A góllal Stancu lett az idei Eb első duplázója, ám érdekesség, hogy az első gólját is tizenegyesből szerezte a házigazda franciák ellen. Az első félidő folytatásában fölényben játszottak a svájciak, ám kis híján a románok duplázták meg előnyüket, miután egy felívelt szabadrúgás után egy védőről Săpunaru elé került a labda, ő azonban közelről a bal oldali kapufa külső élét találta el. A második félidőben sokáig nem tudott váltani a svájci válogatott, hiába volt náluk többet a labda. Az 57. percben azonban összejött a svájci egyenlítés, miután Ricardo Rodríguez szögletét követően nem tudott felszabadítani a román védelem, így Admir Mehmedi elé került a labda, aki a kapu bal felső sarkába lőtte a játékszert. A cserék egyik oldalon sem hoztak túl sok frissítést a csapatok játékába, mindkét oldalon akadtak még helyzetek, de a játék képe alapján sem a románok, sem pedig a svájciak nem érdemelték volna meg a három pontot: igazságos eredmény született. A csoportkör második fordulója után Svájc négy ponttal már-már továbbjutónak számít, nehezen lehet elképzelni azt, hogy ne legyen legalább a legjobb csoport-harmadik. A román válogatottnak azonban a vasárnap esti, Albánia elleni találkozón győznie kell ahhoz, hogy megmaradjanak továbbjutási esélyei. A tegnap esti döntetlent követően – egy román siker esetén Albánia ellen – akár Svájc és Románia is továbbjuthat az A csoportból. Szlovák siker Az orosz–szlovák meccsnek óriási volt a tétje, hiszen egy győzelem bármely csapatnak egy újabb lépést jelenthetett volna a továbbjutás felé. Ennek ellenére nem mentek egymásnak a csapatok, az első tizenöt percet inkább a küzdelem jellemezte. Említésre méltó helyzetre a 23. percig kellett várni, amikor az orosz Artyom Dzjuba hat méterről a kapufára fejelte a labdát. A 32. percben Weiss megszerezte a vezetést a szlovákoknak, a támadó Hamsíktól kapott labdát a bal oldalon, a tizenhatoson belül egy csellel két orosz védőt is átvert, és hat méterről a bal alsó sarokba lőtt. Még a szünet előtt Hamsík kettőre növelte a szlovák előnyt, a 28 éves középpályás bal oldali szögletet követően azonnal labdát kapott, egy csel után pedig jobb lábbal kicentizte a kapu bal felső sarkát – a labda a kapufáról bepattant. A második félidőt is a szlovákok kezdték jobban, az oroszok kapura veszélytelenül játszottak, a 28. és a 64. perc között kísérletük sem volt. A szlovák válogatott a megnyugtató előny tudatában visszahúzódott, és átengedte a területet ellenfelének. Az oroszok a labdabirtoklásban ugyan jobbak voltak, ám a 80. percig nem igazán voltak veszélyesek a szlovák kapura. Ekkor egy beadást követően Glusakov hat méterről fejelt a kapu bal alsó sarkába. Az utolsó tíz percben nagyon nyomtak az oroszok, ám a meglepetés elmaradt, ezúttal nem sikerült egyenlíteniük. A szlovákok sikerükkel fontos három pontot szereztek, nagy lépést tettek a csoportból való továbbjutás felé. Eredmények, műsor F csoport: Portugália – Izland 1–1 (1–0) /Nani (31.), illetve Bjarnason (50.)/. B csoport: Oroszország – Szlovákia 1–2 (0–2) /Glusakov (80.), illetve Weiss (32.), Hamsík (45.)/. A csoport: Románia – Svájc 1–1 (1–0) /Stancu (18.), illetve Mehmedi (56.)/. A Franciaország – Albánia találkozó lapzárta után ért véget. A mai műsor: B csoport: Anglia – Wales (16); C csoport: Ukrajna – Észak-Írország (19), Németország – Lengyelország (22). HN-összzxeállítás