Második alkalommal indul útnak az Irodalmi Karaván Erdélybe
Második alkalommal indul útnak az Irodalmi Karaván Erdélybe, amelynek során május 11–15. között öt napon keresztül három városban és egy kiemelt könyves rendezvényen mutatkoznak be az írók, alkotó vendégek – olvasható a Petőfi Kulturális Ügynökség közleményében.
Mint írják, a januárban első alkalommal Sepsiszentgyörgyre, Kézdivásárhelyre, Csíkszeredába és Székelyudvarhelyre látogató utazás második alkalommal érkezik Erdélybe. A szervezők ezúttal Marosvásárhely, Kolozsvár és Csíkszereda, a Csíkszeredai Könyvvásár közönségét megszólítva tematikus, rendhagyó irodalomórákkal, Szalon-estekkel és könyvvásári programokkal készülnek.
A közlemény felidézi, hogy a Petőfi Kulturális Ügynökség kiemelt programja, az Irodalmi Karaván az egységes magyar nyelv és kultúra ügyét szolgálja a hagyományos és kortárs magyar irodalom bemutatásával. Az Irodalmi Karaván road-show a tervek szerint utaztatja az irodalmat, kiemelten a Kárpát-medencében és Erdélyben.
„Az első Irodalmi Karaván-utazás januárban számos lehetőséget adott a találkozásra: író vendégeinkkel telt házas fellépéseken beszélgettünk a könyvek születéséről, az irodalmi elődökről és olyan kiemelt dátumokról, mint Nemes Nagy Ágnes születésének 100. vagy Tamási Áron születésének 125. évfordulója” – idézi a közlemény Juhász Anna irodalmárt, a Petőfi Kulturális Ügynökség Kiemelt Programok Igazgatóját.
„Most tavasszal, visszatérve Erdélybe, újabb városokat érintve ezt a megkezdett utat folytatjuk, ezúttal a beszélgetések mellett már egy gyönyörű szabadtéri Tamási-kiállítást is bemutatva a székelyföldi közönségnek” – tette hozzá Juhász Anna.
A meghívott vendégek közt szerepel többek között Háy János író, költő; Nagy Koppány Zsolt Marosvásárhelyen született író, szerkesztő; Vecsei H. Miklós színművész, Dálnoky Csilla színművész; valamint Balla Gergely, a Platon Karataev frontembere és szövegírója – emlékeztet a közlemény.
Az esemény házigazdája Juhász Anna irodalmár, aki Tamási Áron, Pilinszky János, Dsida Jenő és Nemes Nagy Ágnes életművéhez kapcsolódó rendhagyó irodalomórákat tart az érintett városok kiemelt intézményeiben, míg este a Szalon-esteket és a könyvvásári beszélgetéseket moderálja. Az ötnapos utazásról született beszámolókat egy filmben tekinthetik meg az érdeklődők – áll az összegzésben.
MTI