Hirdetés

Brüsszelben folytatódik a CAPambition projekt

A CAPambition2024: Tájékoztató intézkedések a fenntartható jövőért a mezőgazdaságban, különös tekintettel a fiatalokra és az élelmiszerbiztonságra projektet Hargita Megye Fejlesztési Ügynöksége koordinálja, az Európai Unió társfinanszírozásával. Az elmúlt hónapokban számos esemény valósult meg, amelyek célja a fenntartható mezőgazdaság népszerűsítése és a fiatalok bevonása volt. Csehországban megismerhették a helyi regionális védjegyrendszert, Hargita megyében tematikus szemináriumokat és konferenciát tartottak, valamint farmlátogatásokat szerveztek, ahol a résztvevők testközelből ismerhették meg a helyi termelést és feldolgozást.
A projekt következő mérföldköve az áprilisban Brüsszelben megrendezésre kerülő tematikus szeminárium, amely kiemelt jelentőségű esemény lesz. Ez a rendezvény nem csupán egy szakmai találkozó, hanem egy stratégiai fórum, ahol uniós döntéshozók, szakértők és fiatal gazdák közösen vitathatják meg a fenntartható mezőgazdaság legfontosabb kérdéseit. A szeminárium célja, hogy kulcsterületek kerüljenek tárgyalásra az agrárpolitika jövőjét illetően, mint a rövid élelmiszerláncok fejlesztése, a precíziós gazdálkodás és a fenntarthatóság.

Brüsszelben folytatódik a CAPambition projekt

Cilip Árpád, Hargita Megye Fejlesztési Ügynökség igazgatója kiemelte a brüsszeli források bevonásának kulcsfontosságú jelentőségét, főként ebben a nehezedő gazdasági helyzetben, hiszen ezek révén foglalkozhatnak olyan aktuális agrártémákkal, mint a rövid ellátási láncok, a precíziós gazdálkodás és a fenntarthatóság. Ugyanakkor büszkeségét fejezte ki, hogy erős és lendületes csapatmunkával sikerül közvetlen támogatásokat lehívni, amely hozzájárul a régió agrárszektorának fejlődéséhez. A kitartó munka eredménye az is, hogy a székely termékek már Bukarestben és Budapesten is elérhetők, és egyre több szövetkezet képes nagy mennyiségben, folyamatosan magas minőségű termelést biztosítani. A minőség és átláthatóság erősítésére a Székely termék elbíráló bizottság megújult metodológiával dolgozik, miközben egyre több új termelő jelenik meg a piacon. 
A további tevékenységek között szerepel egy tanulmány a helyi termékek minőségi jellemzőinek elemzésére, amely segíti a termelők versenyképességét, valamint egy olaszországi tapasztalatcsere, amely a szövetkezeti forma előnyeire és a fenntartható gyakorlatokra összpontosít.
A brüsszeli szeminárium azonban kulcsszerepet kap a projekt céljainak megvalósításában, hiszen itt születhetnek olyan javaslatok, amelyek hosszú távon is alakíthatják az agrárpolitikát és hozzájárulhatnak egy fenntarthatóbb agrár-élelmiszeripari rendszer kialakításához.

(X)



Hirdetés


Hirdetés
Hirdetés

Kövessen a Facebookon!