Hirdetés

Tartalmas könyvünnep kicsiknek és nagyoknak

Harminc könyvesstand, ötven kiadó, három helyszín és ötvenöt programpont – többek között könyvbemutatók, író-olvasó találkozók, zenés előadások, bábelőadás és gyermekfoglalkozások – várja az érdeklődőket a 9. Csíkszeredai Könyvvásáron, amelyet május 9. és 12. között szervez meg Csíkszereda Városháza és partnerei, a Bookart Kiadó és a Petőfi Kulturális Ügynökség az Erőss Zsolt Arénában. A szervezők a teljes programot hétfőn ismertették a sajtóval.

Péter Ágnes
Becsült olvasási idő: 4 perc
Tartalmas könyvünnep kicsiknek és nagyoknak
Hajdú Áron, Prigye Kinga és Korodi Attila. Ismertették a részletes programot Fotó: László F. Csaba

A 9. Csíkszeredai Könyvvásár hivatalos megnyitóját május 9-én, csütörtökön délután tartják, és közvetlenül a megnyitó után a csíkszeredai Bookart Kiadó újdonságait mutatják be, Markó Béla költő, Márton Evelin író, szerkesztő, Hajdú Áron kiadóigazgató és Dálnoky Csilla színművész társaságában.


Cikkünk a hirdetés után folytatódik!

Hirdetés

Az Erőss Zsolt Aréna azonban már csütörtök délelőtt zsúfolt lesz, hiszen a gyermekeknek szóló programok délelőtt 11 órakor kezdődnek – délben tartják a megnyitót Berg Judit író társaságában –, és 13 órakor kezdődnek a könyvbemutatók meg a nagyszínpadi beszélgetések.

Csütörtökön többek között bemutatják az Erdélyi Szép Szó 2024-es antológiát, Ady András költő Triptichon című kötetét, Cserna Szabó András Zerkó. Attila törpéje című regényét és gróf Bánffy Miklós Erdélyi történet című művének román nyelvű fordítását. A csütörtök estét slam poetryvel zárják, Burján Kinga, Horváth Benji és Mészáros Péter fellépésével.

Prigye Kinga szervező elmondása szerint a könyvünnepen a magyar szépirodalom mellett fontos szerepet kap a gyermekirodalom, a helytörténeti és gasztronómiai kiadványok, a pszichológiai témájú művek, illetve a legújabb fordítások. Mint mondta, magyarországi és helyi kiadók is jelen lesznek – a helyiek közül a Bookart, a Gutenberg, a Pro Print, a Csíkszereda Kiadóhivatalt, a Hargita Kiadóhivatalt, a Kalligram és a Lector kiadót sorolta a szervező. Különlegességként említette, hogy bemutatják Puskás Ferenc Hugolin (írói álnevén Remetei Ferenc), az 1993-ban elhunyt ferences szerzetes, erdélyi magyar író négy kisregényét, a Különös emberek című kötetet, illetve Mircea Cărtărescu legújabb verseskötete, a Nu striga niciodată ajutor magyar fordítását, amelynek címe Ne kiáltsd sohasem segítség. A kötet Visky András fordításában, a Bookart Kiadó gondozásában jelent meg.

Korodi Attila polgármester elmondása szerint az idei könyvvásár is családbarát lesz, ugyanis iskolákkal együttműködve népszerűsítik az olvasást a gyermekek körében, és

pedagógusok kíséretében több osztály is részt fog venni a gyermekeknek szóló programokon,

amelyek szervezésében idén közreműködik a Kájoni János Megyei Könyvtár.

Mint a szervezők közölték, a csíkszeredai Erőss Zsolt Arénában idén is három helyszínt alakítanak ki, ahol zajlanak majd a programok: a színpadot a megszokott helyen, az aréna közepén állítják fel; szintén az aréna belső terében alakítják ki a Szöcskedombot a gyermekek számára; illetve író-olvasó találkozókat tartanak az emeleti teremben, amelynek a szervezők a Fodor Sándor terem nevet adták a könyvvásár idejére.

Hajdú Áron, a Bookart kiadó igazgatója hangsúlyozta:

a Csíkszeredai Könyvvásár legfontosabb ismérve az, hogy arányosan biztosít lehetőséget a pályakezdő és befutott szerzőknek, illetve helyet kapnak erdélyi és magyarországi szerzők is.

– Az erdélyi magyar könyvvásárok naptárában a csíkszeredai az első, ezt követi a sepsiszentgyörgyi, majd a kolozsvári, végül a marosvásárhelyi. Mivel a kiadók már a könyvvásárokra időzítik az új kiadványok megjelenését, ezért öröm számunkra, hogy a Csíkszeredai Könyvvásáron sok új művet, fordítást ismerhetnek meg az olvasók – hangsúlyozta Hajdú Áron.



Hirdetés


Hirdetés
Hirdetés

Kövessen a Facebookon!