A gazdaságra is jó hatással lehet
Csíkszereda gazdasága számára is előnyökkel járhat a közelmúltban Győrrel megkötött testvérvárosi megállapodás. Az aláírási ceremónián részt vevő küldöttség tagja volt Márk-Csucsi Róbert, a Csíki Vállalkozók Egyesületének elnöke is, aki hazaérkezését követően nyilatkozott lapunknak.
A napokban írta alá Csíkszereda és Győr városvezetése a két város közötti testvérvárosi együttműködésről szóló szerződést. A Magyarországra utazó küldöttség tagja volt Márk-Csucsi Róbert, a Csíki Vállalkozók Egyesületének (CSVE) elnöke, aki az együttműködés gazdasági vonatkozásaival kapcsolatosan tájékoztatta a Hargita Népét. Mint a vállalkozó elmondta: örömmel fogadta a felkérést, hogy mint a helyi gazdasági élet szereplője tagja lehetett a csíkszeredai delegációnak.
– Azt gondolom, túl a kulturális, oktatási dimenziókon, rendkívül fontos eleme lehet a testvérvárosi kapcsolatnak az, hogy ha a két város, a két régió között szoros gazdasági együttműködések is kialakulhatnak. Ennek tudatában vettem részt a megbeszéléseken – fogalmazott Márk-Csucsi Róbert. Hozzátette: Győr olyan város, amely Magyarországon ipari fejlettségét tekintve az első három város között szerepel, rendkívül erős gazdasággal és intézményhálózattal rendelkezik.
Mint a CSVE vezetője kiemelte: a 15 ezer munkavállalót foglalkoztató győri AUDI gyár működése során hatalmas szakmai tudás halmozódott fel. A csíkszeredai gazdasági élet képviselői az ottani kereskedelmi kamarán keresztül szeretnék felvenni a kapcsolatot a gyártás folyamataiba bevont cégekkel, alvállalkozókkal.
– Szeretnénk megismertetni a városunkat, régiónkat, a gazdasági lehetőségeket azon szándék mentén is, hogy ha némelyikük fantáziát látna csíkszeredai beruházási szándékban, akkor ezt mindenképpen támogassuk – szögezte le Márk-Csucsi Róbert. Hozzátette: térben ugyan távol van a két város, de érzelmileg közel áll egymáshoz a két közösség, így a fizikai távolságok legyőzhetők és érdemes a kapcsolatokat ápolni, kiaknázni.
– Első körben vállalkozókat érintő, szakirányú, ágazatspecifikus képzéseken való részvétel jöhetne szóba például fémmegmunkálásban, energetikai ágazatokban, villamosságban, finommechanikában, hidraulikában tevékenykedők számára. Rajtunk áll, hogy miként fejlesztenénk tovább ezt a kapcsolatot és a vállalkozókkal, valamint az önkormányzat gazdaságfejlesztő osztályával együtt beazonosítunk más együttműködési lehetőségeket is – foglalta össze Márk-Csucsi Róbert.
Farkas Endre