Győzött a Sportklub

Harminchat nap és tizenegy mérkőzésen át tartó nyeretlenségi sorozatot tört meg tegnap este a Csíkszeredai Sportklub jégkorongcsapata. A kék-fehérek tíz MOL ligás és egy román bajnoki elvesztett találkozó után tegnap este legyőzték a Székesfehérvári Titánok csapatát. Pontokat szerzett a csíkiak új cseh csatára, Radiom Valchar is. [caption id="attachment_38649" align="aligncenter" width="1400"]Remek játékkal törte meg egy hónapja tartó rossz sorozatát a Sportklub Fotó: László Róbert Remek játékkal törte meg egy hónapja tartó rossz sorozatát a Sportklub Fotó: László Róbert[/caption] Megtört a jég, tegnap este harminchat napja és tizenegy mérkőzése tartó nyeretlenségi sorozatára tett pontot a Csíkszeredai Sportklub jégkorongcsapata. A csíkiak utoljára szeptember 24-én a Brassói Corona elleni hazai mérkőzésükön vonultak le a jégről győztesként, azóta a MOL Ligában tíz, a csak román bajnokságban számító Galaci Dunărea elleni mérkőzésen vonultak le a jégről vesztesként. A Sportklub szombaton egy új igazolást is bejelentett, a 27 éves Radim Valchar csatár két gólpasszal mutatkozott be kék-fehér színekben. A Vákár Lajos Műjégpálya lelátói megteltek a tegnap esti mérkőzésre, és volt amit ünnepelniük a kék-fehér szurkolóknak, hiszen kevéssel több mint hárompercnyi játék után már kettővel vezetett a Sportklub. A 2. percben Dustin Wood szerezte meg a kék-fehéreknek a vezetést, majd az első emberelőnyt Péter Róbert váltotta gólra. A gyors vezetést követően sokáig még a Sportklub irányította a játékot, a vendégek a harmad felénél lendültek játékba, de Ruczuj és a védelem is kitett magáért. Az első szünet előtt Radim Valchar és Molnár Zsombor gyors passzait követően Wood kapáslövése után talált utat a korong a Fehérvári Titánok kapujába, így megnyugtató volt az első harmad után a hazaiak előnye. A második játékrészben aktívabbak voltak a vendégek, de nagyon kevés volt mindkét részről a helyzet, amikor viszont eljutottak a csatárok a kapu közelébe, mindkét oldalon remekül zárt a védelem. A 36. percben Hamvainak sikerült a szépítés, a gól után támadásban maradt a fehérvári csapat, ám a csíki védelem helytállt. A Sportklub eddigi találkozóin az utolsó harmad első öt perce volt végzetes, ebben a periódusban kaptak a kék-fehérek sok gólt és itt úsztak el a meccseik, többek között a csütörtöki, Acélbikák elleni találkozó is. Tegnap viszont pont az első hat percben volt a Sportklub a legerősebb, sokat és erőteljesen támadott, esélyt sem adva ellenfelének. Az 50. percben Antal Zsombor szépségdíjas találattal visszaállította a csíkiak háromgólos előnyét, az utolsó tíz percben nagyon küzdelmes volt a meccs, a vendégek pedig egy kettős fórból szépítettek 80 másodperccel a vége előtt, ám esélyük sem volt egyenlíteni. A Sportklub remekül játszott a tegnap, megérdemelten nyert, a játékosok pedig jelesre vizsgáztak győzni akarásból. A csíki hokisok legközelebb a hétvégén a Progym ellen lépnek jégre román bajnokin Gyergyószentmiklóson. [box type="shadow" ]Eredmények MOL Liga: Galaci Dunărea – Dunaújvárosi Acélbikák 4–3 – aranygóllal (1–2, 1–1, 1–0, 1–0) /Buschbacher (8., 63.), Szőcs (33.), Donika (48.), illetve Ladigin (11.), Lencsés (18.), Azari (40.)/; HK Belgrád – MAC Budapest 3–4 (1–0, 0–2, 2–2) /Árvay (16.), Filipovic (49., 59.), illetve Mestyán (21., 47.), Escobedo (33.), Nagy G. (44.)/; Újpest – Debreceni HK 3–5 (0–3, 1–0, 2–2) /Kiss D. (24.), Benk (41.), Sikorcin (59.), illetve Kocsetkov (6.), Berta (14.), Németh (20., 60.), Hári (55.)/; Miskolci DVTK Jegesmedvék – Ferencváros 3–2 – aranygóllal (0–1, 2–0, 0–1, 1–0) /Pavuk (28., 30.), Cianfrini (63.), illetve Tendler (15.), Hietamaki (55.)/; Dunărea – Fehérvári Titánok 7–5 (1–1, 5–2, 1–2) /Szőcs (5.), Tamás (21.), Rusnák (23.), Buschbacher (29., 60.), Donika (31., 35), illetve Pillók (1.), Shupe (26., 55.), Krogh (36., 50.)/; Sportklub – Fehérvári Titánok 4–2 (3–0, 0–1, 1–1) /Wood (2., 20.), Péter R. (4.), Antal Zs. (50.), illetve Hamvai (36.), Shupe (59.)/; Debreceni HK – DVTK Jegesmedvék 2–0 (1–0, 0–0, 1–0) /Kosurov (14.), Berta (58.)/; Corona – Acélbikák 1–4 (0–0, 1–1, 0–3) /Mihály (40.), illetve Azari (37.), Becze (50.), Dansereau (53.), Ozols (60.)/. HK Belgrád – Újpest 2–3 (0–1, 0–2, 2–0) /Turcotte (49.), Sabados (49.), illetve Csanyi (8.), Sikorcin (32.), Hebar (39.)/; Ferencváros – MAC Budapest 1–5 (0–1, 1–3, 0–1) /Kiss Á. (38.), illetve Nagy K. (15., 23., 40.), Jubinville (22., 52.)/. Román felnőtt bajnokság: Sportul Studențesc – Brassói Corona 1–15 és 0–20. Román női felnőtt bajnokság: Csíkszeredai Sportklub – Bukaresti ISK Triumf 8–3 és 6–2. Román U18-as bajnokság, 2. forduló: Brassói Corona – ISK Gyergyószentmiklós 3–4 – aranygóllal és 4–6; ISK Csíkszereda – Galaci Dunărea 13–2 és 7–0. Magyar U18-as bajnokság: ISK Csíkszereda – DVTK Jegesmedvék 2–0, ISK Csíkszereda – Debreceni HK 4–2.[/box] Kopacz Gyula