Döntetlent játszott a Fradi

Óriási meglepetésre egy gibraltári csapattól kapott ki a labdarúgó Bajnokok Ligája második selejtezőkörének első meccsén a Celtic Glasgow. A magyar bajnok Ferencváros szerdán csak döntetlent ért el Tiranában a jóval gyengébb játékerőt képviselő Partizani ellen. [caption id="attachment_32388" align="aligncenter" width="896"]Pontot ért a Ferencvárosnak Böde Dániel gólja. Szerencsés csere Pontot ért a Ferencvárosnak Böde Dániel gólja. Szerencsés csere[/caption] Csupán egy döntetlent ért el a jóval gyengébb képességű Partizani ellen a Ferencváros a labdarúgó Bajnokok Ligája 2. selejtezőkör első mérkőzésén. A magyar bajnok előzetesen az albán pontvadászat győztesével, a Skenderbeuval kellett volna játsszon, ám az Európai Labdarúgó Szövetség (UEFA) kizárta a Fradi ellenfelét a nemzetközi kupaszereplésből, miután kiderült, az albán csapat több bajnoki meccset is bundázással nyert meg. A Tiranában szerdán este rendezett meccsen a Ferencváros színeiben pályára lépett a nemrég leigazolt két új játékos, a magyar válogatottal az Eb-n szereplő Lovrencsics Gergő és az osztrák Marco Djuricin, de a kezdők között volt Gera Zoltán és Pintér Ádám is. Az első helyzetet a Partizani hagyta ki, Lorenc Trashi lövését viszont Dibusz védte. A Ferencváros ugyan a félidő első felére átvette a kezdeményezést, ám igazi gólhelyzetet nem tudtak kialakítani. A második félidő elején egy vendéghibát kihasználva szerzett vezetést a Partizani. A 47. percben Radó rossz átadását követően Fili szerzett labdát, majd tizennyolc méterről leadott lövését követően a kapufáról pattant a játékszer a Fradi kapujába. A gól megzavarta kissé a vendégeket, az első, kaput eltaláló lövésük a 61. percben esett, viszont ezt követően újra hibáztak a magyar csapat védői, szerencséjükre Fili ezúttal kihagyta a lehetőséget. A 65. percben Böde és Sesták váltotta Djuricint, illetve Radót, a két csatár pályára lépésével megélénkült a magyar bajnok támadása. A 71. percben Böde egyéni akciója után a csatár egyenlített, a 74. percben a vezetést is átvehették volna, ám Nagy Dominik lövése után a labda a kapufán csattant. A hajrában már egyértelműen a Fradi játszott fölényben, az albánok csak a védekezésre koncentráltak. Gibraltári siker A 2016/2017-es Bajnokok Ligája legnagyobb meglepetését a gibraltári bajnok szerezte: a 2. selejtezőkörben ugyanis a Lincoln Red Imps hazai pályán legyőzte a 47-szeres skót bajnok Celtic Glasgow-t. A Lincoln Red Imps győzelme ha nem is történelmi, azért mindenképp sokkal nagyobb, mint az, amit az első selejtezőkörben értek el 2015-ben az andorrai Santa Coloma, idén pedig az észt Flora Tallinn ellen. A győztes gólt ugyanaz a Lee Casciaro lőtte a második félidő elején, aki tavaly a Santa Coloma elleni továbbjutást érő találatot is jegyezte. A 34 éves játékos igazi csatár különben, 2006 óta 204 bajnokin 198 gólja van a Lincoln Red Impsben, de Gibraltár válogatottjának legelső gólját is ő szerezte még 2015-ben – pont Skócia ellen egyenlített a később 6–1-re elvesztett mérkőzésen. Casciaro civilben egyébként rendőr Gibraltáron. De megtörténhet, hogy nem is a Lincoln Red Imps győzelme lesz a BL második selejtezőkörének legfurcsább történése: a Red Bull Salzburgnak ugyanis sikerült rossz mezbe öltöztetnie egy játékosát a második félidőre. A tévesztés ráadásul elsőre senkinek sem tűnt fel, Andreas Ulmer simán lejátszotta a második 45 percet is. Az egyik osztrák lapnak akkor lett gyanús valami, amikor a mérkőzés után a vegyes zónában egy csapatalkalmazott feltűnően próbálta takarni Ulmer mezén a címert. Ulmer ugyanis a RB Leipzig csapat mezében játszott a szünet után. A problémát az okozta, hogy a salzburgiak meze pontosan olyan lett, mint a szintén a Red Bull tulajdonában álló, a Bundesligába az előző szezonban feljutó Rasen Ballsport Leipzig meze. A meztévesztés miatt szinte biztos, hogy büntetést kap majd az osztrák csapat, nagy kérdés viszont, hogy mekkorát. Ilyen esetre ugyanis nincs külön szabálya az UEFA-nak, vagyis a főtitkárnak kellene döntenie. Ezt a posztot ideiglenesen Theodor Theodoridisz tölti be a következő közgyűlésig. Eredmények Bajnokok Ligája, 2. selejtezőkör, 1. mérkőzések: Zrinjski Mostar – Legia Varsó 1–1, Dinamo Tbiliszi – Alashkert 2–0, Qarabag – F91 Dudelange 2–0, Hapoel Beer-Seva – Sheriff Tiraszpol 3–2, BATE Boriszov – Seinäjoen Jalkapallokerho 2–0, Lincoln Red Imps – Celtic Glasgow 1–0, The New Saints – APOEL Nicosia 0–0, La Valletta – Crvena Zvezda Belgrád 1–2, Red Bull Salzburg – Liepaja 1–0, Vardar Szkopje – Dinamo Zágráb 1–2, Partizani Tirana – Ferencváros 1–1, Zalgiris Vilnius – Asztana 0–0, Rosenborg Trondheim – IFK Norrköping 3–1, Ludogorec Razgrad – Mladoszt Podgorica 2–0, Crusaders – FC Koppenhága 0–3, Olimpija Ljubljana – Trencsén 3–4, Dundalk – Fimleikafélag Hafnarfjarðar1–1. HN-összefoglaló