Dobogós csapat otthonában kapott ki a VSK Csíkszereda

Meglepetést okozni utazott Craiovára a VSK Csíkszereda férfi-kosárlabdacsapata, két negyedet meg is nyertek a vendégek, ám ez nem volt elég a végső sikerhez. A házigazdák főleg a harmadik játékrészben mutatott agresszív játékának köszönhetően húzták be a győzelmet. Nem sikerült a bravúr, noha újra elmondható, hogy egyre biztatóbb a VSK Csíkszereda férfi-kosárlabdacsapatának játéka, Lászlófy Botond tanítványai a hétvégén a Craiova ellen készültek meglepetést okozni, és ez majdnem sikerült is. Noha a csapat első szezonbeli sikere várat még magára, a csíkiak a pontvadászat első öt fordulójában négy olyan csapat ellen léptek pályára, amelyek a tabella első öt helyén állnak. Ezt – no meg a Bukaresti Steaua ellen a bírói tévedések miatt elvesztett találkozót – figyelembe véve, a piros-feketék előtt továbbra is egy kiegyensúlyozott idény áll. A VSK-U Craiova elleni találkozó első negyede kiegyensúlyozott volt, egyik csapatnak sem sikerült két pontnál nagyobb előnyt kiharcolnia, ám az utolsó három percben csak a csíkiak tudtak a gyűrűbe találni, így az első játékrész végén a vendégek vezettek három ponttal. Az első pihenőt követően másfél percig maradt meg a hárompontos csíki előny, ezt követően a házigazdák játékritmust váltottak és megfordították az állást. Az, hogy mennyire agresszív volt az oltyán csapat védekezése, az is jelzi, hogy négy és fél percen keresztül a vendégeknek nem sikerült a letámadások miatt a gyűrűbe juttatniuk a labdát, igaz, a házigazdák is sokat tévedtek, így a félidőre csak tízzel vezetett a craiovai gárda. A harmadik játékrész első felében állandósult a tízpontos különbség a két csapat között, ezt követően egy hazai időkérést követően újra váltani tudtak az oltyánok, újra az agresszív letámadásra alapozva hibákra kényszerítették a csíkiakat, másfél perc alatt a hazaiak megduplázták előnyüket, amelyet tovább sikerült növelniük. Az utolsó játékrész elején faragott ugyan hátrányából a vendégcsapat, ám a craiovaiak a biztos vezetés tudatában már nem engedték ki a meccset a kezükből, hiába bizonyult jobbnak a VSK Csíkszereda öt ponttal ellenfelénél a negyedben, a találkozót a házigazdák nyerték meg. A VSK Csíkszereda legközelebb két hét múlva játszik bajnokit, ugyanis a 7. fordulóban a VSK-ESK Nagyvárad nemzetközi szereplése miatt a találkozót november 30-ra napolták, így Lászlófy Botond tanítványai november 13-án a 8. fordulóban a VSK Voluntari vendégeként lépnek pályára. Férfikosárlabda ob Eredmények A 6 fordulóban: VSK-U Craiova – VSK Csíkszereda 92:69 (10:13, 29:16, 32:14, 21:26). A csíki pontszerzők: Vujadinovic 23 (4 x 3), Lufile 12, Ortega 11, Djurovic 9 (1 x 3), Cioacătă 5 (1 x 3), Lock Lam 4, Kelemen 3 (1 x 1), Ciucă 2. További eredmények: VSK Temesvár – VSK Ploiești 95:72, VSK Târgu Jiu – Kolozsvári U-BT 70:85, Bukaresti Dinamo – ESK Nagyszeben 85:82, VSK Voluntari – VSK Galac 73:61, Konstancai ABC Athletic Neptun – VSK Focșani 69:78, Bukaresti Steaua – FC Argeș Pitești 65:93. A VSK-ESK Nagyvárad – Bukaresti Rapid találkozót december 2-re napolták el. Állás 1. FC Argeș Pitești 12 pont (6/0), 2. Kolozsvári U-BT 10 p. (5/0), 3. VSK-U Craiova 10 p. (4/2), 4. Konstancai Athletic Neptun 10 p. (4/2), 5. VSK Ploiești 10 p. (4/2), 6. VSK Temesvár 9 p. (4/1), 7. VSK-ESK Nagyvárad 9 p. (4/1), 8. VSK Focșani 8 p. (2/4), 9. Bukaresti Dinamo 8 p. (2/4), 10. Bukaresti Steaua 8 p. (3/2), 11. ESK Nagyszeben 7 p. (1/5), 12. VSK Voluntari 7 p. (3/1), 13. Bukaresti Rapid 7 p. (2/3), 14. VSK Târgu Jiu 6 p. (0/6), 15. VSK Csíkszereda 6 p. (0/6), 16. VSK Galac 5 p. (0/5). Műsor A 7. fordulóban: ma: ESK Nagyszeben – VSK Târgu Jiu (17.30); péntek: Rapid – VSK Voluntari 17.30); szombat: VSK Focșani – Steaua (17), VSK Ploiești – Athletic Neptun (18), VSK Galac – Dinamo (18.30); vasárnap: Kolozsvári U-BT – VSK Temesvár (17.20); hétfő: FC Argeș – VSK-U Craiova (18); november 30.: VSK Csíkszereda – VSK-ESK Nagyvárad.