Csoportelső magyarok

A magyar férfi vízilabda-válogatott második mérkőzését is megnyerte a Kazanyban zajló vizes világbajnokságon. A nők viszont, akárcsak az első fordulóban, ismételten az utolsó percekben kaptak ki, úgy, hogy előnyben voltak. Risztov Éva olimpiai kvótát szerzett. [dropcap]S[/dropcap]ima 17–4-es győzelmet aratott a címvédő magyar válogatott a Dél-afrikai Köztársaság csapata felett a Kazanyban zajló vizes világbajnokság férfi vízilabdatornájának második fordulójában, s a harmadik kör eredményétől függetlenül már csoportelső, azaz automatikusan negyeddöntős. Benedek Tibor szövetségi kapitány együttese még annál is jóval simábban nyert, mint csoportnyitó meccsén, amelyen 14–5-re verte Kazahsztán legjobbjait hétfőn. A tegnapi összecsapáson Varga Dénes volt a legeredményesebb, aki ötször talált be a dél-afrikaiak kapujába. A magyar csapat legközelebb pénteken száll vízbe a két játéknap után pont nélkül álló argentinokkal szemben. A magyar nők folytatták peches sorozatukat, és akárcsak Kína ellen, a házigazda Oroszország ellen is az utolsó percekben kaptak ki. Hiába játszott három negyeden át kiválóan a magyar csapat, az utolsó negyedben négy góllal kikaptak, így a hazaiak simán nyertek. Újabb bosszantó vereség a D-csoportban. A lányok a utolsó fordulóban Franciaország legjobbjai ellen szállnak medencébe. Amennyiben győznek, továbblépnek a nyolcaddöntőbe, ahol valószínűleg az Egyesül Államok csapata fog várni a „Merész-lányokra”. Risztov Éva a 10., míg Olasz Anna a 11. helyen végzett női 10 kilométeren a kazanyi vizes világbajnokságon, ami azt jelenti, hogy előbbi kvótát szerzett a jövő évi olimpiára, míg utóbbi éppcsak lemaradt, hiszen az első tíz szerzett indulási jogot. Eredmények, 2. forduló: férfiak, C csoport: Magyarország – Dél-Afrika 17–4 (5–1, 3–0, 4–2, 5–1); nők, D csoport: Oroszország – Magyarország 13–11 (1–3, 4–3, 3–4, 5–1).