Hirdetés

Az ikreket nevelő szülők egyszerre mehetnének gyermeknevelési szabadságra, vagy alkalmazhatnának dadát az állam pénzén

Az ikreket nevelő mindkét szülő a gyerekek hat hónapos koráig egyidejűleg részesülhessen a gyermeknevelési szabadságban, vagy ha ez nem lehetséges, kisegítőt alkalmazhasson, aki az édesanyának segíteni tud az újszülött gyerekek gondozásában, mindennek költségét az állam fedezné. Az erről szóló, családokat segítő törvényjavaslatot iktatta csütörtökön az RMDSZ a parlamentben – közölte a szövetség.

Hírszerkesztő: Kiss Előd-Gergely
Becsült olvasási idő: 1 perc
Az ikreket nevelő szülők egyszerre mehetnének gyermeknevelési szabadságra, vagy alkalmazhatnának dadát az állam pénzén
Illusztráció Fotó: rmdsz.ro

„Tavalyi adatok szerint jelenleg Romániában 2188 család van, amely kettős vagy hármas ikreket nevel. Célunk segítséget nyújtani a gyermekgondozásban, ezért a törvénytervezetünk szerint

a szülők két lehetőség közül választhatnak: egy időben igényelhetik a gyermeknevelési szabadságot az első hat hónapban, vagy alkalmazhatnak egy kisegítő személyt,

akinek bérét a Munkaügyi és Szociális Védelmi Minisztérium vállalja át” – idézte a közlemény Csép Éva-Andrea Maros megyei parlamenti képviselőt, a törvénytervezet kidolgozóját. 

Mint részletezték: az RMDSZ által kidolgozott családtámogatási intézkedés lehetőséget teremt az édesanyák számára, hogy az első hat hónapban állandó segítséget kapjanak. „Egy csecsemő érkezése a családban számos kihívással jár, amikor pedig ikrek érkeznek a családba, minden feladat megduplázódik” – írták.

„Jómagam is, ikreket nevelő édesanyaként, mindezt megtapasztaltam, tudom, mit jelent, amikor a gyerekeket egyszerre kell etetni, egy időben sírnak, vagy ugyanakkor kell pelenkát cserélni.  

Szükség van az állandó segítségre és gondoskodásra, amely megfelel a gyermekek igényeinek, hozzájárulva a gyermekek harmonikus és egészséges fejlődéséhez, az egész család érzelmi stabilitásához.

A hatályban levő jogszabályok szerint jelenleg nem lehetséges, hogy mindkét szülő egyidejűleg vegye igénybe a gyermeknevelési szabadságot, ezért a legtöbb esetben az anya marad otthon, és egyedül kell megbirkóznia a napi gyermekgondozási feladatokkal, ami nemcsak fizikailag, hanem mentálisan és érzelmileg is nagy kihívást jelent” – idézték Csép Éva-Andrea nyilatkozatát.

A törvénytervezetet csütörtökön iktatták a parlamentben, a szenátusi munkálatok után a képviselőház szakbizottságai tárgyalják meg először.





Hirdetés
Hirdetés

Kövessen a Facebookon!