Az éllovast várják Székelyudvarhelyen

A bajnokság egyetlen hibátlan mérlegű együttesét, az éllovas CS Județean Prahovát fogadja ma 17 órától a székelyudvarhelyi sportcsarnokban a Hargita KK, az A osztályos női kézilabda-bajnokság hétközi, 5. fordulójában.

Nehéz mérkőzés elébe néz a Hargita KK Fotó: Hodgyai István

Győzelemmel mutatkozott be saját közönsége előtt a  másodosztályos női kézilabda-bajnokságba egyéves szünet után visszatérő székelyudvarhelyi Hargita Kézilabda Klub a múlt héten, hétfőn, azt követően, hogy két idegenbeli találkozóját vereséggel zárta a Sepsi-SIC, majd a Temesvári Universitatea ellen. A harmadik játéknap a bajnokság két pont nélküli együttesét hozta össze az udvarhelyi sportcsarnokban, az udvarhelyi lányok pedig magabiztos győzelemmel kedveskedtek a szép számban összegyűlt közönségnek.
A hétvégén Fogarason, a helyi VSK vendégeként lépett pályára a Hargita KK, ahol szoros, háromesélyes mérkőzésen, az utolsó másodpercben szerzett találattal sikerült döntetlenre, 34–34-re  zárni a találkozót, értékes pontot elhozva a Brassó megyeiek otthonából.
Mester Zsolt vezetőedző lányai egyelőre jó úton haladnak a kitűzött céljuk felé (megmaradni a középmezőnyben), bár a következő ellenfél már jóval nehezebben megemészthető falat lesz.
Ma délután 5 órától, a női kézilabda A osztály hétközi, ötödik fordulójában az éllovas CS Județean Prahova látogat Székelyudvarhelyre. A vendégek az egyetlen százszázalékos, hibátlan mérleggel rendelkező gárda a bajnokságban, legutóbb kiütéses győzelemmel, 36–17 arányban múlták felül a második helyezett Sepsi-SIC csapatát.

– Komoly játékerőt képviselő, nagyon összeszedett alakulatról van szó. Nem mi vagyunk az esélyesebbek, de merem remélem, hogy a legutóbbi hazai mérkőzésünkön tapasztaltak alapján, a közönség támogatásával lesz beleszólásunk a mérkőzés végkifejletébe

– fogalmazott Mester Zsolt, a Hargita KK  vezetőedzője.