Átadták a pedagógus szolgálati emlékérmeket Székelyudvarhelyen
Az elmúlt huszonöt évben kiemelkedő munkát végző, nyugállomány előtt álló pedagógusokat díjaztak Székelyudvarhelyen. A Romániai Magyar Pedagógusok Szövetségének (RMPSZ) pedagógus szolgálati emlékérmeit hat udvarhelyszéki és egy Fehér megyei pedagógus vehette át kedd délután a székelyudvarhelyi Móra Ferenc Általános Iskolában tartott ünnepségen.
A pedagógus szolgálati emlékérem a magyar kormány által adományozott oktatási díj, mely azoknak a nyugállományba vonuló óvodai, általános iskolai, szakiskolai és középiskolai pedagógusoknak adományozható, akik legalább huszonöt éven keresztül a gyermekek oktatása-nevelése érdekében tevékenykedtek és kiemelkedő munkát végeztek, hangzott el a díjátadó ünnepségen.
Dolhai István, Magyarország Csíkszeredai Főkonzulátusának főkonzulja kifejtette, a díjazott pedagógusok hiszik és vallják, hogy a tudás hatalom, amivel élni kell, és tanítani a következő generációknak, hogy miként éljenek vele. A díjazottak ebben a szellemben végezték áldozatos munkájukat az elmúlt évtizedekben, mellyel hozzájárultak nemzetünk értékeinek öregbítéséhez, a romániai magyar közoktatás megmaradásához, fejlődéséhez, az anyanyelvi kulturális örökség megtartásához, hangzott el a főkonzul beszédében.
Az emlékérmet és az oklevelet Bálint Rozália, az oroszhegyi Petőfi Sándor Általános Iskola tanítónője, Ballok Katalin, a Székelyderzsi Általános Iskola tanítónője, dr. László Enikő, a nagyenyedi Bethlen Gábor Kollégium biológia szakos tanárnője, László Margit, a székelyudvarhelyi Zsibongó Óvoda óvónője, Máthé Magdolna, a zetelaki Tündérkert Óvoda óvónője, Nagy Éva Anna, a székelyudvarhelyi Móra Ferenc Általános Iskola tanítónője, valamint Pálfi Tünde Rozália, a székelyudvarhelyi Tompa László Általános Iskola tanítónője vehette át.
Az eseményen ugyanakkor kiemelték azt a két udvarhelyszéki pedagógust, aki a hétvégén, Szovátán tartott RMPSZ-díjátadón Apáczai-díjat vehetett át a 2023–2024-es tanévben nyújtott munkájáért. Apáczai-díjat kapott az udvarhelyszéki Ferenczi Kincső Anelisse, Legyél Te is digitális szuperhős című pályamunkájáért, valamint Demeter Csanád 170 év. A szentegyházi Tamási Áron Általános Iskola története című pályamunkáért.