Az éllovasnál maradtak a pontok

Szoros meccsen ugyan, de vereséget szenvedett a Székelyudvarhelyi FC a labdarúgó 3. Liga éllovasának otthonában. Az SZFC rangadóval búcsúzik az évtől.

Nem sikerült az éllovastól pontot csennie az SZFC-nek Fotó: Hodgyai István

A Székelyudvarhelyi FC számára az idei év utolsó két meccse a felsőházi rájátszásba jutásért vívott harc során nagy jelentőséggel bírt, sajnos az egyik nem úgy alakult, ahogyan azt a Küküllő partján szerették volna. Pénteken az éllovas Câmpulung Muscel, ha nehezen is, de legyőzte vendéglátóként az SZFC-t, amely immár csak ötödik a tabellán. Ghiță 28. percben szerzett vezető találatára a 63. percben Györgyi még válaszolt, a 70. percben ugyan Licșor kivédte Niță büntetőjét, de utóbbi a kipattanót értékesíteni tudta, így a Câmpulung Muscel behúzta a három pontot.

A Székelyudvarhelyi FC számára az évzáró igazi rangadó lesz, hiszen pénteken 14 órától azt a Kids Tâm­pát fogadják, akivel egyenes harcban állnak az utolsó felsőházi rájátszást jelentő negyedik helyért. Az alapszakasz utolsó három fordulóját jövő tavasszal rendezik, ám a sorsolás alapján az SZFC-re akkor nehezebb meccsek várnak, így a Lucian Nicolau által edzett csapatnak szinte kötelező a győzelem az évzárón, ha tavasszal már a 2. Ligába jutásért akarnak harcolni.

Labdarúgó 3. Liga, 5. csoport
A 14. fordulóban: Brassói Kids Tâmpa – Barcarozsnyói Olimpic Cetate 3–1, FC Câmpulung Muscel – Székelyudvarhelyi FC 2–1, Sepsi OSK II. – Kézdivásárhelyi SE 0–1, Zernyesti Olimpic – Viitorul Curiţa 3–2, Brassói SR Municipal – Tatrangi Ciucaş 4–1.