Adventi énekajándék
Advent harmadik vasárnapján Csíkszentdomokosra és Borzontra látogatott a gyergyószentmiklósi Szent Miklós Kamaraegyüttes. Csíkszentdomokoson a szentmise után, 12 órától, a templomban énekeltek és muzsikáltak, Borzonton 18 órától a felújított közösségi házban (az egykori kultúrotthonban).
Mind a két helyen osztatlan sikert aratott a Kolcsár Árpád karnagy által összeállított műsor, mely a barokk kortól napjainkig szemlézett az adventi, illetve a karácsonyi énekek gazdag tárházából. Jól megfért egymás mellett Praetorius, Bach, Händel, az 1651-ben Lőcsén kiadott első magyar énekeskönyv, a Cantus Catholici, az 1676-ban Csíksomlyón nyomtatott Cantionale Catholicum Petres Csaba, illetve Buchmann Antal által feldolgozott műveivel.
Külön színfoltot jelentett a karnagy (ének, furulya, gitár, hegedű) és gyermekei, Bori (ének, hegedű, gitár, mandolin, kalimba), Zsófi (ének, gordonka, gitár), és Dani (ének, xilofon, furulyák, hegedű, kahon) által előadott kis műsortömb, ebben Gryllus Vilmos–Lackfi János, Illés Lajos–Majla Sándor és a Kaláka együttes dalainak tapsolhatott a közönség.
A befejezés a könnyűzene-irodalom néhány igen szép szerzeményéből állt: a Karmel Együttes, a NOX, illetve a Kormorán dalai, valamint az Örökség együttes által megzenésített két Ady-vers. Befejezésül Szarka Tamás: Boldog ünnepeket kívánunk dala hangzott el.
A kórus Horváth István: Ave, ékes királyasszony című szerzeményével foglalta el helyét az oltár előtt, illetve a színpadon, Mozart: A szeleknek élénk szárnyán című kánonjával vonult le. (Mind a két helyszínen osztatlan volt a siker).
Az előadások a Kulturális programok Hargita megyének program részeként, Hargita Megye Tanácsa, a Hargita Megyei Kulturális Központ, a csíkszentdomokosi és a gyergyóalfalvi polgármesteri hivatal, valamint a Szent Miklós Kamaraegyüttes összefogásával valósult meg.
Borzonton, ahol a megyei tanács támogatásával a napokban fejezték be a takaros közösségi központ felújítását, avatónak is számított a kórus fellépése. Az avató sikerét a helyi Kolping család lelkes közössége biztosította kedves, figyelmes vendéglátásával. Az ő munkájukat külön köszönet illeti.
Bajna György