A Borsáros nyerte a trófeát

A Csíkszentkirályi Borsáros fennállása óta először nyerte meg a Csík körzetis csapatok teremlabdarúgó-tornáját. Gyergyószárhegyen tizenegy csapat küzdött a Csík körzeti bajnokságban szereplő csapatok számára kiírt teremlabdarúgó-tornán, melyet a Hargita Megyei Labdarúgó Egyesület (HMLE) égisze alatt a Bástya SK szervezett.

Vlaicu Lajos
Becsült olvasási idő: 1 perc
Fotó: Dimény Barna

Tizenegy csapat vett részt szombaton a Csík körzeti nagypályás labdarúgó-bajnokságban szereplő csapatoknak meghirdetett teremlabdarúgó-tornán. A Hargita Megyei Labdarúgó Egyesület (HMLE) által kiírt bajnokság házigazdája a Gyergyószárhegyi Bástya SK volt, a  Csík körzeti bajnokság tizenöt csapata közül három – Csíkszentmárton, Tusnád és Kászonaltíz – kivételével valamennyi gárda benevezett a szokásos téli teremfocitornára. A részt vevő csapatokat egy hármas, illetve két négyes csoportba sorsolták. A sorsolásnál figyelembe vették a Csík körzeti bajnokság aktuális helyezéseit a tabellán.
A teremtorna döntőjét, akárcsak tavaly, idén is a Csíkszentgyörgyi Fiság és a Csíkszentkirályi Borsáros vívta: míg 2023-ban a Fiság egy góllal volt jobb a csíkszentkirályiaknál, idén a rendes játékidő döntetlennel zárult, ám a szétlövést a Borsáros nyerte. Ezzel a győzelemmel a Borsáros – akiket lelkes szurkolói is a helyszínen buzdítottak – fennállása során először nyerte meg a Csík körzeti teremlabdarúgó-bajnokságot.