Vereség az első meccsen

Négygólos vereséget szenvedett az ISK Csíkszereda U16-os jégkorongcsapata a magyar bajnoki finálé első összecsapásán az Ifj. Ocskay Gábor JA együttesével szemben. A magyar szövetség beszámolója szerint az első harmad után még izgalmasnak ígérkezett a párharc első mérkőzése, hiszen a csíkiak szereztek vezetést. A harmad végére azonban Kovács Alex és Vértes Nátán találatával már a fehérváriaknál volt az előny. A második harmadban a két gólszerző duplázott, sőt Sábián Balázs emberhátrányban is betalált, így 5–1-gyel fordultak a felek az utolsó húsz percre. Vértes, ha nem is klasszikus, de mesterhármast ért el, míg a Csíkszereda keretbe foglalta a mérkőzést, miután az utolsó találatot ők szerezték. Ez nem vigasztalta őket, hiszen így is 6–2-re kikaptak. A párharc három nyert mérkőzésig tart. A második meccset szerdán 18, míg a harmadikat csütörtökön 11.30-tól rendezik. Amennyiben szükséges, a negyedik és az ötödik találkozót április elejére tűzték ki. A csíkiak szerepléséhez illik megemlíteni, hogy a fiúknak hasonló tortúrában volt részük, mint a Sportklub felnőttcsapatának. A múlt héten még az Újpest elleni elődöntőket játszották, majd pénteken este autóbuszra ültek, hogy szombaton és vasárnap román bajnokin lépjenek jégre. A vasárnapi meccs után újból autóbuszos út következett Székesfehérvárig, ahol hétfő este már ismételten jégen voltak. Eredmény, döntő, 1. mérkőzés: Ifj. Ocskay Gábor JA – ISK Csíkszereda 6–2 (2–1, 3–0, 1–1) /Vértes (16., 27., 44.), Kovács (18., 34.), Sábián (30.), illetve Részegh Zs. (12.), Benedek (45.)/.