Közösséget építenek
Nemcsak a sportsikerekről, hanem a közösség erejéről is szólt a Székelyföldi Jégkorong Akadémia katrosai szezonzárója, melynek házigazdája ezúttal a kézdivásárhelyi jégkorongműhely volt. Hétvégén több száz gyermek, szülő és szakember ünnepelte a mögöttük hagyott idényt.
Idén Katrosán tartotta hagyományos szezonzáró ünnepségét a Székelyföldi Jégkorong Akadémia (SZJA), alközpontjaival – Felcsík, Alcsík, Csíkszereda, Gyimes, Székelyudvarhely, Marosvásárhely, Sepsiszentgyörgy és Kézdivásárhely – együtt. Az idei esemény házigazdája az SZJA mellett a Kézdivásárhelyi HC Bikák jégkorongműhely volt. A szombati nap során valamennyi központ a szabadban főzött, a gyerekek és a szülők közös játékokkal töltötték a napot, emellett az akadémia díjazta a játékosok, az edzők és a csapatok 2025–2026-os szezonban tett erőfeszítéseit.
Nagy Attila Ferenc, a Székelyföldi Jégkorong Akadémia ügyvezető igazgatója elmondta, az akadémia elmúlt tíz éve alatt számos alkalommal feltették neki a kérdést, miben látja a fejlődést.
– Az elmúlt évtizedben folyamatosan növekedtünk: a kezdeti 380 gyermekről mára több mint 1500 jégkorongozóig jutottunk. Fiatal sportolóink hazai és nemzetközi bajnokságokban szerepelnek, korosztályos válogatott játékosaink vannak, és az elmúlt években számos sikert könyvelhettünk el. Számomra mégis az egyik legnagyobb eredmény a közösségünk. Elmondhatjuk ugyanis, hogy a nyolc hokiműhelyben nevelkedő gyermekek és az őket támogató szülők a szezon során szinte havi rendszerességgel találkoznak, kapcsolatokat építenek és barátságokat kötnek. Hiszem, hogy közösségünk és a székelyföldi jégkorongmozgalom nemcsak sportszakmai, hanem társadalmi szempontból is fontos szerepet tölt be
– mondta Nagy Attila.



