Újabb ázsiai csoda, Dél-Korea is továbbjutott

Az uruguayi labdarúgó-válogatott 2–0-ra legyőzte Ghánát a katari világbajnokság csoportkörének 3., utolsó fordulójában, sikere ellenére azonban kiesett, miután a kvartett másik mérkőzésén Dél-Korea egy hajrában szerzett találattal nyert Portugália ellen.

Japán után Dél-Korea is kiharcolta a továbbjutást Fotó: FIFA.com

A négyesben így a portugálok zártak az élen, és az ázsiai alakulat ment tovább másodikként.
A világbajnokság tizenharmadik napja volt az utolsó, amikor még csoportmeccseket játszottak Katarban. A H csoportban Portugália már továbbjutott, és az egypontos Dél-Koreával játszott. A portugálok számára nem volt fontos az eredmény, és csak annyira vették komolyan a meccset, amennyire egy, a helyzetükben lévő válogatott szokta. Dél-Koreának csak a győzelem volt az elfogadható, és a másik meccset is figyelnie kellett.
Nem kis meglepetésre, Dél-Korea a hosszabbításban szerzett találattal 2–1-re legyőzte a 2016-ban Európa-bajnok portugálokat, a két együttes így „kéz a kézben” lépett tovább a 16 közé. Az ázsiaiak több szerzett góljuknak köszönhetően előzték meg Uruguayt.
Mindez azt jelentette, hogy a másik találkozón a dél-amerikaiak Giorgian de Arrascaeta hat perc alatt szerzett két góljával hiába nyertek 2–0-ra Ghána ellen, ez mindkettejük számára a búcsút jelentette. A kétszeres világbajnoknak ugyanis egy, az afrikai csapatnak két gólt kellett volna szereznie a 16 közé jutáshoz. A találkozó hajrájában mindkét válogatott több gólt is szerezhetett volna, de mindkét kapus bravúrokkal mentett, az eredmény már nem változott, így végül mindkét együttes búcsúzott a tornától.

FIFA.com
Hiába győztek Suarezék, mégis búcsúztak

Eredmények: H csoport, 3. (utolsó) forduló:
Dél-Korea – Portugália 2–1, gólszerzők: Kim Jung Kvon 27., Hvang Hi Csan 91., illetve Horta 5.
Ghána – Uruguay 0–2, gólszerző De Arrascaeta 26., 32.
A csoport végeredménye: 1. Portugália 7 pont, 2. Dél-Korea 4 p. (4–4), 3. Uruguay 4 p. (2–2), 4. Ghána 3 p.