Turisztikai ismereti vetélkedő
A Sapientia – EMTE szervezésében a Kárpát-medence természeti és kulturális értékei témakörben turisztikai ismereti vetélkedőre várják 10–12. osztályos diákok jelentkezését két-három fős csapatokban egész Erdélyből.
[caption id="attachment_25959" align="aligncenter" width="620"] Kezdeményezők: a lexikális tudás bővítése és az igények felmérése a cél[/caption]
Bővült a Sapientia – EMTE által középiskolások számára szervezett vetélkedők sora, a Pénzidomár és esettanulmány-versenyek mellett idén először kerül sor a SapiTour turisztikai ismereti vetélkedőre, amelyre március 25-ig jelentkezhetnek 10–12. osztályos diákok 2-3 fős csapatokban egész Erdélyből – jelentették be nemrég a szervezők, Nagy Bendek és Kassay János egyetemi adjunktus, valamint Lányi Szabolcs professzor.
A vetélkedő kettős célt szolgál: egyrészt a középiskolások lexikális tudásának és kreatív képességének összemérését, másrészt szeretnék jobban megismerni a tanulók igényét, tudását, érdeklődését, és kapcsolatot alakítanának ki azokkal, akik érdeklődnek a turizmusfejlesztés, turisztikamarketing iránt, mondta el Nagy Benedek.
Lányi Szabolcs a „házigazda” turisztikai mérnök-menedzser szakot ismertette, jelezve, hogy az egyaránt biztosít mérnöki és közgazdász-képzést, mert „a kettő elválaszthatatlanul összefügg”.
Kassay János elmondta: a vetélkedő a földrajz, illetve idegenforgalom határmezsgyéjén lévő ismeretek felméréséről szól, és megpróbálják szintetikusabb ismeretek irányába terelni a felmérést, vagyis arra törekednek, hogy a feltett kérdéseket lehetőleg ne lehessen megfejteni egy egyszerű internetes kereséssel. A téma Kárpát-medence természeti és kulturális értékei, tehát a legfontosabb turisztikai látnivalókra, értékekre, és olyan erőforrásokra is rákérdezhetnek, amelyek a turisztikai forgalomba még nem kerültek be. Ez a forduló online zajlik, azaz a diákok kapnak egy elektronikus űrlapot, amelynek kitöltésére két óra áll majd a rendelkezésükre. A második fordulóban pedig, amikor a csapatok tíz, Erdély turizmusfejlesztésével kapcsolatos témából választhatnak, vizuális kihívásoknak is ki lesznek téve, tehát minden kreativitásukra szükségük lesz a győzelemhez.
Az első fordulót március 30-án rendezik, a továbbjutó csapatok április 14-én mutathatják be az öttagú zsűri előtt a kidolgozott szabad témákat. A vetélkedő nyertesei 1500, a másodikok 1000, a harmadik helyezettek 500 lejes pénzjutalomban részesülnek.
Háromszéki Eszter