Történelmi gólok napja

Két történelmi gól is született a labdarúgó Európa-bajnokság hétfő délutáni meccsein: Glasgowban 45 méterről volt eredményes Schick, míg Szentpéterváron Szczesny lett az első kapus, aki a kontinenstornák történetében öngólt szerzett. Glasgowban unalmas első negyedóra vált érdekessé a skót–cseh meccs, a 42. percben egy cseh szöglet után Schick fejelte a játékszert a hálóba. A cseh csatár a pihenőt követően az 52. percben idei Európa-bajnokság eddigi legszebb gólját is megszerezte, miután a skótok a félpályánál labdát veszítettek, Schick lecsapott a játékszerre, majd 45 méterről talált be Marshall kapujába. Az Opta Sportdata brit sportanalitikai cég szerint – amely 1980 óta tartja számon az Európa-bajnoki gólok statisztikáit – az Eb történetében még senki sem talált a kapuba ilyen távolról, így Schick 45 méterről szerzett találata rekordot jelent. Szentpéterváron jól harcosan kezdték a lengyelek a meccset, mégsem ők szerezték meg a vezetést. A 18. percben egy baloldali támadást követően Mak a hatos sarkáról lőtte el a labdát, Szczesny a kapufára tolja a játékszer, de az onnan a vállára pattanva került a lengyel kapuba. Wojciech Szczesny az első kapus, amely az Eb-k történetében öngólt szerzett. A második félidő első percében Linnetty ugyan kiegyenlítette az állást, ám a 60. percben Krychowiak másodszor is besárgul, így a játékvezető a piros lapot is felmutatta, a lengyel pedig az első kiálított le az idei Eb-n. Az emberhátrányt tíz perc alatt kihasználták a szlovákok, Skriniar gólja el is döntötte a meccset. Eredmények D csoport: Skócia – Csehország 0–2 (0–1) /Schick (42., 52.)/. E csoport: Lengyelország – Szlovákia 1–2 (0–1) /Linetty (46.), illetve Szczesny (18., öngól), Skriniar (70.)/. Fotó: uefa.com