Szováta is belépett a Sóvidék–Hegyalja LEADER-csoportba
Szováta és Máréfalva is belépett a Sóvidék–Hegyalja Helyi Akciócsoport Egyesületbe. Ugyanakkor a sikeres tevékenységéről ismert, most már kilenctagú LEADER-csoport majdnem kétmillió eurót nyert, amelyet a térség fejlesztésére fordítanak.
A Sóvidék–Hegyalja Helyi Akciócsoport Egyesület rendelkezésére 1,8 millió euró pályázati keretösszeg áll, miután nyert a térségfejlesztési stratégiáról szóló pályázata. Az egyesületnél civilszervezetek, vállalkozók, helyi önkormányzatok pályázhatnak a Sóvidék–Hegyalja térség fejlesztésére – hangzott el a szervezet közgyűlésén, amelyet Székelyudvarhelyen tartottak.
Az egyesület tagjai Székelyföld-léptékben gondolkodnak, és sikerült egy fontos lépést tenni ebbe az irányba: Máréfalva mellett a Maros megyei Szováta is csatlakozott a Sóvidék–Hegyaljához.
Az egyesület nyertes vidékfejlesztési stratégiáját helyi igények alapján állították össze, amely olyan innovatív pályázati lehetőségeket foglal magában, amelyek eltérnek az országos pályázati kiírásoktól. Borboly Csaba, Hargita Megye Tanácsa és a LEADER-csoport elnöke jelentős fejleménynek nevezte Szováta önkormányzatának csatlakozását, és elmondta, hogy újabb tanácskozást kezdeményeznek szeptemberre a székelyföldi LEADER-csoportokkal, hogy összehangolják a turisztikai pályázatokat.
– Célunk az, hogy ne csak egy kistérség, hanem egész Székelyföld szintjén egységes foglalási rendszer épüljön ki, közös kártyával. Az is fontos, hogy a térségben a települések közti szolidaritás jegyében történjen a pályáztatás, a részt vevő polgármesterek e javaslatát teljes mértékben támogatom – nyilatkozta a megyeelnök. A fenti célok érdekében az egyesületbe tömörülő önkormányzatok legközelebbi tanácsülésein szerre ismertetik a LEADER-csoport tevékenységét, továbbá mozgósítják a helyi turisztikai irodákat.
A helyi akciócsoport tagja Parajd, Korond, Farkaslaka, Fenyéd, Oroszhegy, Zetelaka, Székelyvarság, továbbá a frissen csatlakozott Máréfalva és Szováta. A társulás egyik kiemelt célja a térség turisztikai fejlesztése, a turisztikai szolgáltatások kínálatának bővítése, színvonalának növelése, ami összehangolt munkát igényel. Tevékenységeik között szerepel együttműködési pályázatok lebonyolítása, workshop, kézműves-tábor, turisztikai képzés, kiállítások, vásárok szervezése, valamint közös kiadványok szerkesztése.
HN-információ