Súlyos gyergyói vereség

Hatpontos mérkőzésen nem várt, súlyosnak mond­ha­tó vereséget szen­ve­dett a Gyer­gyó­i HK jég­ko­rong­csa­pata a Bras­sói Coro­ná­tól. Az Erte Ligába és a ro­mán baj­nok­ság­ba egy­a­ránt beleszámított az össze­csa­pás, amely végén utó­bbi kiírásban nehéz hely­zet­be kerültek.

Lemosták a jégről a GYHK-t a barcaságiak Fotó: Ersteligapress

Az Erste Liga címvédője a román bajnoki címvédőt fogadta a jégkorong Erste Liga és román bajnokság vasárnap esti slágermeccsén. A Gyergyói HK meccsek óta nem kapja a fonalat, ellenben a Brassói Coronával, amely konstans teljesítményt nyújt – leszámítva a múlt pénteki Sportklub elleni vereséget.
Ez pedig rögtön meg is látszott az első korongbedobásnál. A vendégek lassan-lassan átvették a meccs irányítását és a harmad közepén két góllal meg is léptek. A GYHK nehezen vette fel as fonalat és amikor ez sikerült, a Brassó azonnal büntetett. A második harmad közepén Kóger kétszer is eredményes volt, mesterhármast jegyezve. A záró játékrészre így már nem maradt kérdés és a Corona magabiztosan uralva a játékot behúzta a meccset és a vele járó hat pontot, úgy hogy Valchar az utolsó percben még betalált.

A GYHK bár vezeti a román bajnokság 52 ponttal (24 meccsből), de a második Sportklub (48 pont – 20 meccsből) és a harmadik Brassói Corona (47 pont – 20 meccsből) vesztett pontos tekintetében jobban áll, így jelen pillanatban egy Csíkszereda – Brassó román bajnoki döntő körvonalazódik.

Erste Liga, Eredmények
Gyergyói HK – Brassói Corona 0–5 (0–2, 0–2, 0–1) /Kóger (8., 28., 35.). Zagidulin (12.), Valchar (60.)/.
FEHA19 – Ferencváros 1–4 (1–2, 0–2, 0–0).
DVTK Jegesmedvék – Dunaújvárosi Acélbikák 3–0 (1–0, 1–0, 1–0).
Újpest – BJAHC 4–2 (1–0, 3–1, 0–1).

Román bajnokság, eredmény
Háromszéki Ágyúsok – Csíkszeredai Sportklub 0–4 (0–3, 0–1, 0–0) /Szkacskov (6., 9.), Rokaly N. (18.), Welsh (27.)/.
A mai műsor: Sportklub – Háromszéki Ágyúsok (18.30), Sportul Studențesc – Brassói Corona (18.30).

Román Kupa, B csoport, eredmény
Sapientia U23 – Sportul Studențesc 8–2 (1–0, 3–1, 4–1) /Galusnyák (4.), Szopos (25.), György (27., 40.), Aselov (51., 55.), László B. (54.), Kedves T. (59.), illetve Stănescu (33.), Grigori (42.)/.