Szemléletes fizikatanítás
Idén ismét sikerült tovább gazdagítani a szentegyházi Gábor Áron Szakközépiskola aránylag jól felszerelt fizika szaktermét és laboratóriumát, akárcsak a korábbi években is, Hargita Megye Tanácsának idei pályázati kiírása nyomán. A pályázaton elnyert támogatás és az ehhez járuló önrész révén olyan eszközökkel bővült a kabinet oktató-szemléltető eszköztára, amelyekkel a fizikaórák újabb tananyagrészek oktatásában válhatnak szemléletesebbé, érdekesebbé.
Sikerült beszereznünk egy Tina Edison oktatóprogramot, amelynek a legfontosabb haszna, hozadéka az elektromosság alapjainak elsajátítása élethű, háromdimenziós multimédia laboratóriumban, digitális fényképezéssel készült alkatrészekkel. Ugyanakkor lehetségessé válik a fizikaórán tetszőleges áramkör létrehozása, tesztelése és javítása. Ez a program kiválóan alkalmas tanári programok, kísérletek, feladatok, tananyag kidolgozására. Ugyancsak ebben a pályázatban sikerült beszereznünk tanári kísérleti eszközöket a mechanika és elektromosság fejezetek tanításához. A pályázat összértéke 6420 lej, amelyből 4900 lejjel támogatta a mi pályázatunkat Hargita Megye Tanácsa.
Az eszközöket 2016. szeptember 23-án adták át a fizikalaborban, népes diáksereg és a tanári kar egy részének jelenlétében.
A pályázati úton beszerzett oktatási eszközök haszonélvezője lesz gyakorlatilag iskolánk minden tanulója, aki a tanórákon vesz részt a fizika szakteremben, laborban. Iskolánk köszöni ezt a pályázati lehetőséget!
Máthé István projektvezető, Szentegyháza
[box type="shadow" ]Levélbontás oldalunkon az írásokat, leveleket szerzőik előzetes hozzájárulása nélkül, mondanivalójuk tiszteletben tartásával, esetenként rövidítve jelentetjük meg. Az itt megjelent vélemények nem feltétlenül azonosak a szerkesztőségével.[/box]