Rájátszásban a VSK Csíkszereda

Két idegenbeli sikerrel zárta a férfikosárlabda 1. Liga alapsza­ka­szát a VSK Csíkszereda. Lász­lófy Botond tanítványai a sikereknek köszönhetően a pontvadászat középszakaszának felsőházában folytatják az idényt február végétől. [caption id="attachment_43846" align="aligncenter" width="4256"] Két győzelemmel zárták a csíkiak (fehérben) az 1. Liga alapszakaszát Fotó: László Róbert / archív[/caption] Két, idegenben aratott sikerrel zárta a hazai férfikosárlabda 1. Liga alapszakaszát a VSK Csíkszereda. A Lászlófy Botond által edzett gárda szombaton Nagybányán, tegnap délután pedig Nagyváradon győzött. – Mindkét mérkőzésen remek volt a támadó- és a védekező­játékunk is, a két meccsen csak egy negyedet vesztettünk el, kettőt döntetlennel zártunk, ötöt pedig megnyertünk. A nagybányai mérkőzésen az ellenfélnél három játékos játszott le a nagycsapatból, de ez sem rendített meg. Nagyváradon pedig az első negyedünk olyan jól sikerült, hogy onnan már nem tudtak a hazaiak felállni – nyilatkozta lapunknak Lászlófy Botond, a VSK edzője. A csíkszeredai csapat a II. csoport harmadik helyén zárta az alapszakaszt, nyolc győzelem és hat vereség a VSK mérlege, a 22 pontnak köszönhetően pedig a középszakasz felsőházában szerepelhet a csapat. A csoportot a Temesvári Timba nyerte, második helyen a Kolozsvári CS U zárt. A középszakasz felsőházába a VSK a Bukaresti CN Aurel Vlaicu, a CSU Știința Bukarest, Rapid Bukarest (I. csoport), a CS Cuza Sport Brăila, Politehnica Iași (III. csoport) ellen játszik, a II. csoportból még a Temesvári Timba és a Kolozsvári CS U jutott tovább, ám a két csoportbeli ellenfelével a csíki csapat az alapszakaszbeli eredményeit továbbviszi, így velük nem is játszik. A tervek szerint a középszakasz február végén kezdődik. Eredmények 1. Liga, 10. forduló: Nagybányai Olimpic II. – VSK Csíkszereda 58:75 (14:17, 18:21, 7:18, 19:19). A csíki pontszerzők: Ene 26 (1 x 3), Tóth 18 (1 x 3), Olariu 12 (1 x 3), Murgu 8 (2 x 3), Vita 8, Nagy Norbert 3 (1 x 3). Játszott még: Bogos, László, Taraios, Nagy Sándor. 1. Liga, 14. forduló: Nagyváradi CSU CSM LPS II.– VSK Csíkszereda 48:69 (7:31, 19:14, 10:12, 12:12). A csíki pontszerzők: Ene 24 (1 x 3), Tóth 10 (1 x 3), Murgu 10, Olariu 9, Vita 7 (1 x 3), László 7 (1 x 3), Nagy S. 2. Játszott még: Bogos, Nagy N., Ionescu, Taraios. Ifjúsági bajnokságok, középszakasz: U13, lányok: VSK Csíkszereda – Nagyvárad 42:23, VSK – Marosvásárhely 49:55, VSK – Brașovia Brassó 44:45; U16, lányok: VSK – LAPI Dés 42:71. Kopacz Gyula