Népdaléneklési verseny
Eddig ismeretlen tehetségek felfedezése céljából hirdetik meg a szervezők a Hajnal Akar Lenni népdaléneklési vetélkedőt. Az amatőr előadók számára meghirdetett versenyt november 12–13-án tartják Szatmárnémetiben. Jelentkezési határidő: 2016. november 3.
Felhívással fordult a XXIV. Hajnal Akar Lenni népdaléneklési verseny szervezőbizottsága – a szatmárnémeti Bartók Béla Egyesület, a Szent-Györgyi Albert Társaság, a Romániai Magyar Dalosszövetség, a Magyar Kórusok Zenekarok és Népzenei Együttesek Szövetsége (KÓTA), a Hagyományos Kultúrát Megőrző és Támogató Központ, a G. M. Zamfirescu Művelődési Ház 2016. november 12–13-án a szatmárnémeti Dinu Lipatti Filharmóniában rendezi meg a vetélkedőt, a világon bárhol élő műkedvelő népdalénekesek számára. A rendezvény célja a magyar népdal népszerűsítése, eddig ismeretlen tehetséges énekesek felfedezése.
A felhívás hangsúlyozza, hogy részt vehet bárki, aki nem végzett ének szakot zeneművészeti akadémián vagy főiskolán, nem engedélyezett énekes, betöltötte 12. életévét.
A versenyzők jelentkezési lapot az orbannagy@gmail.com e-mail-címen igényelhetnek, a kitöltött űrlapot ugyanerre a címre kell visszajuttatni, feltüntetve a következő adatokat: név, születési adatok, lakcím, telefonszám, foglalkozás, a döntőben előadásra kerülő dalok kottája és a dalok szövege. A szervezőbizottság névre szóló meghívóval visszaigazolja a jelentkezést.
A felhívás kitér az énekverseny zenei anyagára is, eszerint minden versenyző két dalcsokorral, vagy egy dalcsokorral és egy népballadával jelentkezhet. Egy dalcsokor 2-3 népdalból áll, népies műdalokat nem fogadnak el. A szervezők két ajánlással fordulnak a jelentkezőkhöz: ajánlatos a régi típusú magyar dalkincsből meríteni; ugyanakkor a fellépő versenyzők népviseletben szerepeljenek.
A versenyzőknek rendelkezniük kell iskolájuk, vagy valamelyik művelődési intézmény ajánlásával. Jelentkezési határidő: 2016. november 3.
A versenyzők kérhetnek KÓTA térségi szintű minősítést. Színvonaltól függően „Minősült”, „Dicséretes” vagy „Kiváló” fokozatokat érhetnek el. A döntőbe jutott versenyzők a KÓTA országos népzenei szintű minősítését kérhetik, ahol elérhetik a Bronz, Ezüst vagy Arany, illetve a legjobbak az Arany Páva minősítési fokozatot, melyhez mellékelniük kell a kitöltött jelentkezési lapot és mellékletet.
Azokat a versenyzőket, akik a fenti elvárásoknak megfelelnek, díjtalan ellátásban részesítik a szervezők. Kísérőt, legyen az egy vagy több személy (családtag, felkészítő stb.), csak abban az esetben fogadnak, ha 2016. november hetedikéig kifizetik a személyenkénti kísérői díjat. A felkészítő mentesül a kísérői díj alól.
A felhívás hangsúlyozza, hogy a verseny első három helyezettje és a közönség kedvence, valamint a versenyzők által kiválasztott legjobb énekes pénzdíjban részesül: 800, 700, 600, 600, 600 lej értékben.
Rendezvényünket támogatja a Bethlen Gábor Alapkezelő Zrt., Communitas Alapítvány, Kallós Alapítvány, Szatmár Megye Tanácsa, Szatmárnémeti Polgármesteri Hivatala.
HN-információ