Motorsport

Vasárnap rendezték a gyorsaságimotoros-világbajnokság utol­só előtti – 17. – futamát, a Malajziai Nagy­díjat. A királykategóriában a spanyol Dani Pedrosa nyerte meg futamot, a második helyen Jorge Lorenzo ért célba, míg a harmadik a világbajnoki pontversenyt vezető Valentino Rossi lett, akit a verseny után megbüntettek. A Moto2-es kategóriában a francia Johann Zarco, míg Moto3-ban a portugál Miguel Oliveira diadalmaskodott. A dobogósok: MotoGP: 1. Dani Pedrosa (Honda), 2. Jorge Lorenzo, 3. Valentino Rossi (mindketten Yamaha). A vb állása: 1. Rossi 312 pont, 2. Lorenzo 305 p., 3. Marc Márquez 222 p. Moto2: 1. Johann Zarco, 2. Thomas Lüthi, 3. Jonas Folger (mind Kalex). A vb állása: 1. Zarco 343 p, 2. Álex Rins 214 p., 3. Tito Rabat 206 p. Moto3: 1. Miguel Oliveira, 2. Brad Binder (mindketten KTM), 3. Jorge Navarro (Honda). A vb állása: 1. Danny Kent 253 p., 2. Oliveira 229 p, 3. Enea Bastianini 196 p. A vébé utolsó versenyét november 8-án Valenciában rendezik.