Hirdetés

Mikulás-nap közeledtével az ajándékvásárlással kapcsolatos ajánlásokat fogalmazott meg az ANPC a szülőknek

Mikulás-nap közeledtével az ajándékvásárlással kapcsolatos ajánlásokat, jó tanácsokat fogalmazott meg a szülők számára az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC) vezérigazgatója – adja hírül az Agerpres hírügynökség.

Kovács Andrea
Becsült olvasási idő: 2 perc
Mikulás-nap közeledtével az ajándékvásárlással kapcsolatos ajánlásokat fogalmazott meg az ANPC a szülőknek
Képünk illusztráció Fotó: pexels.com

Vasárnapi Facebook-bejegyzésében Paul Anghel azt javasolja a szülőknek, hogy csak szaküzletekből és áruházi szakrészlegekről vásároljanak játékokat, ahol valamilyen vásárlási bizonylatot (számlát, nyugtát) is kapnak, erre ugyanis szükségük lesz, ha utólag panaszt akarnak majd benyújtani. Nagy figyelmet kell szentelni a biztonsági előírásoknak, és annak is, hogy a gyermek korának és képességeinek megfelelő játékokat válasszanak.

Figyelni kell arra is, hogy a termékeken jól látható helyen és olvashatóan legyen feltüntetve a gyártó vagy importőr cég neve és adatai, a játék egyedi azonosító száma (típus-, tétel- vagy sorozatszám, modellszám vagy egyéb azonosító), valamint a CE megfelelőségi jelölés, melynek alapján feltételezhető, hogy a játék biztonságos.

Anghel arra is figyelmeztetett, hogy ellenőrizni kell a használati utasítás és a különleges figyelmeztetések meglétét, amelyeknek román nyelvű fordítása is kell hogy legyen.

A 3 éven aluli gyermekeknek nem ajánlatos olyan játékokat venni, amelyeknek apró elemeik, könnyen leváló alkatrészeik vannak, ezek ugyanis fulladást, sérülést vagy más egészségkárosodást okozhatnak – hívta fel a figyelmet.

Édességet csak a megfelelő engedélyekkel rendelkező kereskedőktől ajánlatos vásárolni, a mozgóárusokat kerülni kell, akkor is, ha alacsonyabb áron kínálják termékeiket. Fokozottan figyelni kell a csomagolás sértetlenségére, és csak ennek, illetve a szavatossági időnek az ellenőrzése után vásárolják meg a terméket. A termék elnevezése mellett a címkén szerepelnie kell a gyártó vagy a forgalmazó nevének és címének, a termék nettó tömegének és a tárolási feltételeknek. „Az importtermékeken román nyelvű azonosító és tájékoztató címkének is lennie kell”  írta bejegyzésében az ANPC elnöke.



Hirdetés


Hirdetés

Kövessen a Facebookon!