Meglepetés Karcfalván

Sérülésektől, hiányzóktól megtizedelt csíki jégkorongcsapat utazott el Galacra a román bajnoki címvédő Dunărea otthonába. A HSC Csíkszereda ennek ellenére egy pontot el tudott rabolni a Duna-partról. A Gyergyószentmiklósi Progym a Bukaresti Steauával játszott, és egy fordulatokkal teli összecsapást be is húztak. A másodikat viszont már egyértelműen elveszítették. [caption id="attachment_12526" align="aligncenter" width="960"]Pénteken nyert, szombaton kikapott a Progym. Felemás szereplés Pénteken nyert, szombaton kikapott a Progym. Felemás szereplés[/caption] Román bajnoki meccseket rendeztek hétvégén a jégkorongbajnokságban. A HSC Csíkszereda Galacon vendégeskedett, míg a Gyergyószentmiklósi Progym Karcfalvára utazott a Steaua elleni meccsekre. Egy pont termett Páros mérkőzést játszott a HSC Csíkszereda jégkorongcsapata pénteken és szombaton a román bajnokság keretében a címvédő Galaci Dunărea otthonában. Az első napon a harmadik harmad elejéig még tartani tudta a lépést a csíki csapat, ám a végén háromgólos vereséget szenvedtek. Szombaton pedig úgy nézett ki egy harmad után, hogy sok babér nem fog teremni, hiszen a hazaiak háromgólos előnyre tettek szert. A kék-fehérek viszont hatalmasat küzdöttek, és a mérkőzés utolsó percére egyenlítettek. A hosszabbítást viszont már nem bírták a fiúk, és Szőcs megszerezte a győztes találatot a hazaiaknak. A HSC csapatával többen nem is tudtak elutazni a galaci kiszállásra sérülés miatt, míg Antal és Mihály sérülten is vállalták a játékot. Oleg Blagoj viszont a pénteki mérkőzést követően már szombaton nem tudott pályára lépni, bár a bírói lapon szerepelt a neve. Szombaton 13 játékos játszotta végig a meccset a csíki oldalról. Marek Peksa és Ziga Kuzman sárgakártyája még nem jött meg Csíkszeredába, ugyanis Dubrovnikban a nemzetközi szövetség kongresszust tartott, amelyen a román szövetség képviselői is ott voltak és nem volt ki foglalkozzon a papírokkal. Kérdés, hogy ma sikerül-e elintézni a meccs előttig. A HSC ma este a DVTK Jegesmedvékkel, míg holnap a Debreceni HK-val fog megmérkőzni. Győzelem és vereség A Gyergyószentmiklósi Progym számára felemásra sikerült a Steaua elleni összecsapás: pénteken meglepetésre egy fordulatos meccsen nyertek a piros-fehérek, szombaton viszont könnyedén győzött a Steaua. Az első meccsen két gyors góllal már a negyedik percben kettővel vezetett a Progym, ám a Steaua fordított, ennek ellenére az első szünetre döntetlennel mehettek pihenni a csapatok. A második harmadban a Steaua a támadásban jeleskedett, és zsinórban három gólt lőtt Molnár Szabolcs kapujába, a gyergyóiak viszont a második pihenő előtt kettőre faragták hátrányukat. Az utolsó harmad álomszerűen sikerült a Progymnak, 12 perc alatt zsinórban négy gólt szereztek, de ez annak is volt köszönhető, hogy a csatársorok mellett a védők is jeleskedtek. A Steaua ugyan egyre csökkentette a hátrányt, ám a gyergyóiak kivédekezték az utolsó perceket, így győzelmet arattak. Szombaton viszont már nem sikerült a bravúr, a Steaua helyzetkihasználása sokkal jobb volt, mint egy nappal korábban, a gyergyóiaknak viszont semmi nem úgy alakult, ahogyan azt szerették volna. [box type="shadow" ]Eredmények Román bajnokság: Galac – HSC 6–3 (2–1, 1–1, 3–1) /Lőrincz (3., 6.), Munteanu (26.), Szőcs (42.), Donika (49.), Krajci (50.), illetve Heffernan S. (6.), Mikeska (34.), Rokaly (43.)/ és 5–4 – aranygóllal (4–1, 0–0, 0–3, 1–0) /Szőcs (6., 8., 62.), Munteanu (15.), Góga (20.), illetve Mihály (14.), Antal (43., 60.), Moldován (50.)/; Steaua – Progym 7–8 (3–3, 3–1, 1–4) /Bondarjev (8.), Constantin (12., 19., 28.), Georgescu (21.), Zabludovszkij (37.), Szviridov (54.), illetve Novák (1., 52.), Kiricsenko (4., 42., 46.), Molnár Z. (20., 38.), Csergő (48.)/ és 8–1 (3–0, 2–1, 3–0) /Timaru (6., 31.), Georgescu (16., 41.), Zabludovszkij (18., 22., 44.), Jemeljanenko (50.), illetve Nyerges (25.)/; Sportul Studenţesc – Brassó 2–14 (2–5, 0–6, 0–3) /Jugurica (6., 12.), illetve Péter Zs. (7., 8., 14., 33., 34., 47.), Dumitru (13.), Márton (17., 22., 35.), Anton (27.), Mátyás (37.), Haraga (50.), Fetes R. (58.)/ és 2–5 (0–1, 1–1, 1–3) /Petrea (35., 54.), illetve Dumitru (15.), Márton (34., 58., 59.), Ghiorghieş (53.)/. Eredmények, MOL Liga Péntek: Újpest – Ferencváros 3–2 – aranygóllal (0–1, 2–1, 0–0, 1–0) /Csányi (33.), Mihalik (40.), Gröschl (67.), illetve Dubek (20.), Papp (30.)/; MAC Budapest – Dunaújvárosi Acélbikák 4–1 (0–1, 1–0, 3–0) /Szappanos (25.), Hayes (43.), Mestyán (48.), Pozsgai (60.), illetve Borbás (15.)/. A mai műsor: Brassói Corona – Debreceni HK (18.30), HSC Csíkszereda – DVTK Jegesmedvék (19), Dunaújvárosi Dab.Docler – Fehérvár AV19 (19).[/box] HN-összeállítás